نماینده رسمی شرکت بنز در ایران از واردات ۲ هزار دستگاه مرسدس بنز به ایران در سال آینده خبرداد.

images

به گزارش راسان؛ علی نمکین” در مراسم آغاز دور جدید همکاری ایران خودرو و مرسدس بنز با اشاره به اینکه امروز قرارداد ما با شرکت مرسدس بنز مجدداً تمدید شده است، اظهارداشت: با تمدید قرارداد و همکاری مستقیم با بنز دیگر شاهد بازار خاکستری محصولات این شرکت در ایران نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه در گذشته تجربه تولید و واردات محصولات بنز در ایران وجود داشته است، افزود: در دوره جدید همکاری‌ها موضوع تولید سواری بنز در ایران در دستور کار  قرار گرفته و مشتریان محصولات بنز می‌توانند از خدمات ویژه استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت ستاره ایران ادامه داد:  براساس بررسی‌های صورت گرفته سال آینده فاز اول همکاری‌ها بین ۱۵۰۰ تا ۲ هزار دستگاه از سواری‌های بنز وارد ایران خواهد شد.

نمکین اضافه کرد: هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تولید مشترک با بنز در ایران هستیم ولی نام محصولات تولیدی و امکانات آنها را بعداً اعلام خواهیم کرد.

در این مراسم استفان باومن، مدیرفروش منطقه‌ای شرکت مرسدس بنز اظهار کرد: بعد از لغو تحریم‌ها مذاکرات لازم انجام شده و ارتباط بنز با شرکت ستاره ایران و گروه ایران‌خودرو مجدداً برقرار شد.

وی با بیان اینکه توافقات کلی برای تولید خودروهای سواری بنز در ایران صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: شروع دوباره تولید محصولات بنز در ایران نیازمند نهایی شدن مطالعات است و در زمان مقتضی تولید آغاز شد.

وی ادامه داد: بازار ایران یکی از بازارهای خوب منطقه خاورمیانه در حوزه خودرو است ضمن آنکه در نظر داریم مدل‌های پیشرفته از جمله هیبریدی را وارد ایران کنیم.

او در پاسخ به سوالی درباره بازدید از خطوط تولید ایران‌خودرو اظهار کرد: ایران‌خودرو بزرگترین شرکت تولید و مونتاژ خودرو در خاورمیانه است بنابراین پتانسیل تولید سواری بنز در آن وجود دارد.

منبع: اقتصاد ایران