مروارید  با اشاره به بیانات معاون رییس جمهور و رئیس مدیریت و برنامه ریزی کشور در خصوص گشایشی که به زودی و در طول ۲ ماه آینده در کشور پیش می آید گفت: ۹۰ درصد اعتبارات استان ایلام از سوی دولت پرداخت می شود.

images-(1)
به گزار ش راسان خبر؛ محمدرضا مروارید در همایش فرماندران استان در ایوان اظهار کرد: اعتبارات استانی امسال به دلیل پایین آمدن قیمت جهانی نفت یک پنجم سال های گذشته بود که این امر باعث مشکلاتی شد اما با این وجود ۵۰ درصد اعتبارات به استان اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه اعتبارات تخصیصی باید بر اساس نیازسنجی ها، مدیریت و اداره شود، افزود: تاکنون بودجه کشور و استان بر اساس درآمدهای کشور در زمان تحریم ها بوده و علی رغم وجود تحریم ها اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافت و سفر ریاست جمهوری نیز نقشی مهمی در تخصیص اعتبارات استانی داشت.
وی با بیان اینکه در سال های اخیر کارها و اقدامات مناسبی در استان انجام شده، به مسئولان استان تاکید کرد: ضمن پرهیز از شعار، از افتتاح یا اعلام خبر بهره برداری از طرح های دراز مدتی که روند ساخت و تکمیل نهایی واقعی آنها چندین سال طول می کشد، اجتناب ورزند.
مروارید با اشاره به سیل آبان ماه امسال که تقریبا تمام شهرستان های استان را درگیر کرد، گفت: وزارت کشور اعتبارات جدیدی را به سازمان برنامه و بودجه تخصیص اعلام است که در صورت تخصیص این اعتبارات و اعبتارات مصوب قبلی بیشتر مشکلات ناشی از سیل استان مرتفع می شود.
وی با یادآوری انتخابات پیش رو و ثبت نام و رد صلاحیت تعدادی از کاندیداها نیز اظهار کرد: همه احزاب مربوطه ، وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری در خصوص رد صلاحیت ها فعال هستند و امیدواریم این رد صلاحیت ها و تایید کاندیداهای نهایی باعث شکل گیری خروجی مثبت و حضور حداکثری مردم در روز انتخابات شود.
وی تاکید کرد: تلاش و همت مسئولان فراهم ساختن شرایط مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و بانشاط برای حضور حداکثری مردم در انتخابات است با توجه به حساسیت انتخابات این دوره برای جهانیان، بی شک اقدامات مسئولان نظام و دولت، در حضور چشمگیر مردم در انتخابات موثر است و مردم نیز با حضور در پای صندوق های رای وفاداری و همراهی خود به نظام را به همگان نشان می دهند.
استاندار ایلام با اشاره به آغاز جشن های دهه فجر و فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: دهه فجر آیینه ای برای نشان دادن خدمات نظام به مردم است و ضمن برگزاری باشکوه جشن های این دهه به بهترین نحو ممکن، همه خدمات و اقدامات دولت نیز باید به صورت شفاف و روشن برای مردم بازگو شود و همه آحاد مردم نیزهمچون سال های گذشته در جشن های این دهه حضوری گسترده داشته باشند و نیز اهداف انقلاب، علل پیداش آن، سقوط رژیم پهلوی و خواست مردم برای ایجاد نظام جمهوری اسلامی تشریح شود.
وی ضمن تقدیر از حضور و همراهی همیشگی مردم استان در صحنه های مهم انقلاب، یادآور شد: در طول ۳۷ سال گذشته علی رغم فراز نشیب های زیادی حتی در ایام جنگ و بمباران رژیم بعث عراق مردم استان به ویژه شهرستان ایوان از بمباران های وحشیانه آسیب دید و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرد.
وی ضمن تقدیر از اقدامات فرماندار و مسئولان شهرستان ایوان و با اشاره به دیدار خود با وزیر نیرو در هفته جاری، گفت: اعتبارات ویژه ای از سوی وزارت نیرو در خصوص تسریع در اجرای طرح فاضلاب ایوان مصوب شد.