در اولین شب از سری برنامه‌های دهه فرهنگ و هنر هم‌زمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، هنرمندان آبدانانی به اجرای برنامه پرداختند.

download-(1)

به گزارش راسان خبر؛  اکبر امیدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایلام، در مراسم افتتاحیه دهه فرهنگ و هنر این استان و نمایشگاه آثار هنرهای تجسمی استان، اظهار کرد: دهه فرهنگ و هنر به‌منظور ارائه  ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های مختلف برگزار می‌شود.

 وی، بابیان اینکه مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان ایلام به مدت ١٠ شب میزبان برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌های مختلف است، افزود: تمهیدات لازم برای حضور هنرمندان شهرستان‌های مختلف استان در مرکز استان فراهم‌شده است.

 امیدی، ابراز کرد: این برنامه‌ها از ساعت ١٩ تا ٢١ شب با حضور مسئولان ارشد هر شهرستان باهدف ارائه و نمایش ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌ها برگزار می‌شود و تاکنون نیز استقبال خوبی از برنامه‌های این دهه صورت گرفته است.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایلام، یادآور شد: علاوه بر این دهه، نمایشگاهی از آثار هنرهای تجسمی هنرمندان شهرستان مختلف به تعداد  بیش از ٢٥٠ اثر در نگارخانه مجتمع ارشاد جمع‌آوری‌شده که تا پایانه دهه مبارک فجر در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 وی، در پایان خاطرنشان کرد: دهه فرهنگ و هنری فرصت مناسبی در راستای تعامل هر چه‌بهتر و بیشتر فرهنگ دوستان و هنرمندان شهرستان‌های مختلف و زمینه لازم را در دهه مبارک فجر در راستای تحکیم و تقویت و انسجام فرهنگ‌های مختلف در این استان را فراهم کرده است.