شیرین بینا گفت: بازیگران جوان در صورت مواجهه با موارد بی اخلاقی ،افراد خاطی را معرفی کنند و مانع حضور سایر هنرمندان نزد آنها شوند.

۵۸۲۸_۲

به گزارش راسان؛ یکی از بازیگران عرصه سینما گفت: اینکه گفته می شود تمام حوزه سینما دچار موارد غیر اخلاقی و فساد شده، اصلا صحیح نیست زیرا این گونه ناهنجاری ها در بسیاری از مشاغل جامعه نیز به چشم می خورد و تنها مختص شغل و صنف خاصی نیست.

شیرین بینا افزود: جاذبه شغل بازیگری و عرصه سینما بسیار زیاد است و به این دلیل بسیاری از جوانان تمایل دارند به این بخش وارد شوند و برای این کار به دنبال راه میانبر هستند و ممکن است به طمع این کار به دام افراد سودجو بیافتند.

وی تصریح کرد: برای ورود به عالم سینما و معروف شدن نباید دست به هر کاری زد بلکه با شرکت در کلاس های مجاز بازیگری و زیر نظر استادان خوب باید وارد این حرفه شد.

بینا اظهار کرد: یک شبه و بدون پشتوانه علمی و آموزش مناسب نمی توان وارد عرصه سینما شده و تبدیل به سوپر استار شد برای این کار باید تجربه کسب کرد؛ بسیاری از سوپراستاران بزرگ کشورمان از نقش های کوچک شروع کرده اند و با توجه به پشتوانه علمی و علاقه خود توانسته اند پله های ترقی را طی کنند.

وی توضیح داد: بارها شنیده شده بسیاری از جوانان برای آموزش بازیگری به سراغ آموزشگاه های فاقد مجوز رفته و در سودای معروف شدن مورد استفاده اخلاقی و مالی قرار گرفته اند به طوری که مسوولان این مراکز سعی می کنند با پیشنهادهای بی شرمانه، آنها را برای گرفتن نقش در فیلم های سینمایی ترغیب کنند.

وی بیان کرد: البته عده ای کمی از تهیه کنندگان هستند که تنها به دنبال کسب درآمد بیشتر بوده و سود و منافع تجاری، تمام اهداف آنها را تشکیل می دهد برای همین ترجیح می دهند از جوانان تازه کار استفاده کرده و با گرفتن مبالغ کلان برای واگذاری نقش ها و … فیلم خود را پرفروش سازند.

وی درباره اظهارات برخی بازیگران درباره فساد در سینما گفت: نمی توان گفت کل عرصه سینما دچار فساد شده بلکه این توهین به تمام فعالان این بخش است زیرا همانند سایر مشاغل و صنف ها در این حوزه نیز موارد بی اخلاقی مشاهده می شود.

وی تاکید کرد: همکارانم بهتر است با دقت بیشتری اظهار نظر کنند و کل جامعه هنرمندان سینما را زیر سووال نبرند زیرا افراد معدود بی اخلاق در این بخش حضور دارند که باید با آنها برخورد کرد.

این بازیگر تاکید کرد: بی اخلاقی ها و پیشنهادهای نامناسب باید به صورت ریشه ای مورد بررسی قرار گیرد و تشکل های صنفی باید به اعضای خود اطمینان دهند که در صورت مواجهه با چنین مواردی از آنها حمایت کرده و با افراد خاطی برخورد می کند.

بینا اظهار کرد: به طور قاطع نمی توان منکر وجود روابط نامناسب در پشت پرده سینما، شد البته جوانان علاقمند به حضور در سینما نباید  حضار شوند به هر قیمتی وارد این عرصه شوند بلکه باید دقت بیشتری کنند زیرا حضور در سینما و معروف شدن به هر قیمتی ارزش ندارد.

وی گفت: جوانان و هنرمندان با رد قاطع پیشنهادات بی شرمانه راه ا برای ادامه طرح این موارد می بندند و به این طریق می تواند مانع فعالیت افراد سودجو شد.

این بازیگر بیان کرد: بنده و بسیاری از همکاران خانم تا زمانی که گروهی که قرار است چند ماهی را با آنها کار کنیم امنیت نداشته باشد، اصلا کار را قبول نمی کنیم زیرا ارزش های فردی، اجتماعی، خانوادگی و… برایمان در اولویت است و به هر قیمتی آنها را زیر پا نمی گذاریم.

وی تصریح کرد:بازیگران جوان در صورت مواجهه با موارد بی اخلاقی افراد خاطی را معرفی کنند و مانع حضور سایر هنرمندان نزد آنها شوند.

وی در پایان عنوان کرد: سوء استفاده تنها در قالب طرح پیشنهادات بیشرمانه نیست بلکه ممکن است از هنرمندان برای دادن نقش مبالغی گرفته شود که این نوعی از فساد مالی به شمار می رود و جامعه هنرمندان باید در مقابل هرنوع فساد بیاستند و اجازه فعالیت به افراد سودجو و بی اخلاق را ندهند.

منبع: افکار خبر