رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات انتظامي استان ايلام با اشاره به اينکه ۵۴ درصد جرايم فضاي مجازي در استان به جرايم شبکه هاي اجتماعي اختصاص دارد گفت: افزايش جرايم در اين حوزه تهديدي جدي براي خانواده ها است.

images-(1)

به گزارش راسان؛ سرگرد”علي عباسي کساني” در این باره  اظهار داشت: با وجود اطلاع رساني هاي گسترده، وقوع جرايم در شبکه هاي اجتماعي روند رو به رشدي در پيش گرفته و اين تهديدي جدي براي خانواده ها است.

وي ادامه داد: آمار پرونده هاي مربوط به جرايم شبکه هاي اجتماعي ۵۴ درصد از کل پرونده¬ها در حوزه فضاي مجازي استان را تشکيل مي دهد در حالي که اين آمار در سال گذشته ۳۰ درصد بوده است.

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات انتظامي استان ايلام جذابيت در اين حوزه را عاملي براي ناديده گرفتن تهديدات آن عنوان کرد و گفت: علي رغم اينکه همه روزه بسياري از مردم طعمـ? افراد کلاهبـردار و تبهـکار مي شوند ولي باز هم نســبت به اين موضوع سهـل انگاري وجود دارد.

 وي بارگذاري عکـس و فيلـم هاي خانوادگي بر روي گوشي هاي تلفن همراه و در فضاي مجازي را از جمله موارد خطر ناکي دانست که پيامدهاي زيانباري سرگرد کساني آموزش و تقويت فرهنگ پيشگيري را نياز امروز جامعه براي مقابله با جرايم در فضاي مجازي عنوان کرد و گفت: اين آموزش ها بايستي از درون خانواده ها آغاز شود.

وي در پايان با اشاره به کشف ۹۴ درصد پرونده هاي تشکيل شده در حوزه فضاي مجازي استان ،گفت: پليس فتا آمادگي مقابله با جرايم رايانه اي را دارد و وب سايت اين پليس به آدرس www.cyberpolice.ir  «بخش تماس با ما»  گزارش يا با شماره تلفن هاي ۵ ۰۸۴۲۱۸۲۳۶۱-تماس حاصل نمايند.