به گزارش راسان؛  حجت‌الاسلام محمدجواد قنبربیگی، امام‌جمعه شهرستان دره شهر، در این مراسم، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) در تمام جهات و زمینه‌ها، اسوه و الگوی مردم و به‌ویژه بانوان است. وی، بابیان اینکه اسوه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) برگرفته از پدر گرامی‌شان است، تصریح کرد: آن حضرت همانند پدر گرامی خود دارای سیره نبوی است […]

۳۴۹۲۱۲_orig

به گزارش راسان؛  حجت‌الاسلام محمدجواد قنبربیگی، امام‌جمعه شهرستان دره شهر، در این مراسم، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) در تمام جهات و زمینه‌ها، اسوه و الگوی مردم و به‌ویژه بانوان است.

وی، بابیان اینکه اسوه بودن حضرت فاطمه زهرا(س) برگرفته از پدر گرامی‌شان است، تصریح کرد: آن حضرت همانند پدر گرامی خود دارای سیره نبوی است و دارای ویژگی‌های و صفات برجسته‌ای است که هر انسانی با بهره‌گیری از آن می‌تواند راه سعادت را طی کند.

امام‌جمعه دره شهر، با تأکید بر اینکه زنان و بانوان امروز باید حضرت فاطمه زهرا(س) را الگوی خود قرار دهند، ابراز کرد: امروز به نعمت جمهوری اسلامی، فضای لازم برای حضور زنان در فعالیت‌ها و عرصه‌های مختلف اجتماعی فراهم‌شده و زنان با الگو گیری از حضرت فاطمه زهرا(س) می‌توانند بهترین نقش‌ها را در جامعه ایفا کنند.

حجت‌الاسلام قنبربیگی، خاطرنشان کرد:مقام زن مقام بالایی و در نزد خداوند متعال از جایگاه ولایی برخوردار است که باید امروز بافرهنگ سازی درست و صحیح و الگو گیری از سیره نبوی و حضرت فاطمه زهرا(ص)، این جایگاه را در جامعه بیش از گذشته تقویت کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر، در این مراسم ضمن خیرمقدم به حضار، ابراز کرد: یکی از نیازهای امروز جامعه، تبیین و نهادینه کردن سیره زندگی ائمه اطهار(ع) در بین اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان است.

قدرت الله محمدنژاد، بابیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین الگو برای زنان و بانوان است، گفت: باید با برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری، زمینه‌های لازم را برای تبیین و ترویج سیره ائمه اطهار(ع) در سطح جامعه فراهم کرد.

وی، در پایان خاطرنشان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دره شهر، در تلاش است که با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری و با استفاده از ظرفیت‌های موجود، زمینه لازم را برای هنرمندان این شهرستان در راستای پرداختن به مسائل فرهنگی و ارزشی فراهم آورد.

گفتنی است، در این مراسم تعدادی از شاعران برجسته شهرستان دره شهر، سرده‌های خود را در وصف حضرت فاطمه زهرا(س) قرائت کردند و در پایان نیز از شاعران و گروه موسیقی که در این جشن به اجرای برنامه پرداختند، تجلیل شد.