حضرت آیت اله لطفی : انقلاب اسلامی پس از سی و هفت سال ازعمربابرکت خود به یمن افتخارآفرینی شهدا و ایثارگران کماکان بالنده و مایه افتخار همه مسلمانان جهان است.

n00152245-b

به گزارش رسان خبر؛ حضرت آیت اله لطفی با یاداوری اینکه انقلاب اسلامی ادامه خط سرخ شهادت و پیروی از مکتب عاشورا است خاطرنشان کرد : یاد وخاطره شهیدان جاودان است چراکه آنان با ایده خالص و آرمان گرایی به شهادت رسیده اند .
امام جمعه ایلام از نقش ارزنده جوانان انقلابی ومبارزدر به ثمررساندن انقلاب اسلامی با هدایت روحانیت به ویژه حضرت آیت اله حیدری تمجید کرد و آنان را مبارزی خواند که در اوائل انقلاب با تشکیل گروههای ضربت عوامل امنیتی رژیم سابق را به ستوه آوردند ودر مقابل آنان چنان با صلابت حاضر شدند که جرات نکردند در ایلام حکومت نظامی برقرار کنند .
نمایده ولی فقیه در استان افزود :   عاشورا و فرهنگ معنوی این مکتب همواره به عنوان نقطه اتکای حرکت مبارزات انقلابی جوانان این مرزبوم بوده است .
وی افزود :    نقطه شروع حرکت های انقلابی مردم مانیز عاشورا بود واین را امام عزیز ما ترسیم فرمودند .
حضرت آیت اله لطفی با ذکر خاطراتی از اوائل انقلاب و مبارزات مردم ایلام در به زانو درآوردن نیروهای امنیتی رژیم سابق از نقش برجسته مبارزین وشهدای محلات مختلف ایلام که جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند تجلیل کرد.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام به تظاهرات مردم ایلام در تاسوعاوعاشورای حسینی سال ۵۷ اشاره کردند و افزود :  مکتب عاشورا چشمه جوشان و محرک همه جنبش و قیام ها برعلیه ظلم وجور زمان و استکبار بوده است .
وی افــــــــــزود :      اقتدار وعزت بین المللی و تاثیرگذاری در معادلات منطقه ای و بین المللی ایران اسلامی به برکت شهیدان ، استقامت پدران ، مادران، همسران وفرزندان شهدا است .
حضرت آیت اله لطفی یادآورشد به همین سبب یاد و خاطره شهیدان باید همواره درفضای جامعه زنده باشد .
نماینده ولی فقیه در استان با ذکر اینکه شهیدان و خون پاک آنان درسرعت بخشیدن به آرمان های انقلاب اساسی و سرنوشت ساز بود خاطرنشان کرد :  شهیدان شیرزاد عبدالهی ، اسداله شیرخانی و امین پورصفر از جمله شهیدان والامقام شهرمان بودند که در مبارزات انقلابی نقش مهم ایفا ودرروز عید فطر مظلومانه به شهادت رسیدند.
امام جمعه ایلام همچنین به نقش ارزشمند شهیده ربابه کمالی اشاره کرد وافزود  : وی از جمله مادران فداکاری بود که همواره نقطه اتکا وپناه جوانان انقلابی ایلام برعلیه نیروهای امنیتی مخوف ساواک وشهربانی بود .
نمایده ولی فقیه در استان ایلام  در خاتمه سخنان خود از آحاد ملت انقلابی ایران اسلامی به ویژه مردم انقلابی استان ایلام دعوت کرد در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن و انتخابات سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضوری انقلابی وبی نظیر حضوری چشمگیر داشته باشند و دشمنان اسلام را مایوس نمایند.
لازم به یادآوری است ، قبل از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ،  رستمیان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران طی سخنان کوتاهی با تبریک آغاز سی و هفتمین بهارشکوهمند انقلاب اسلامی یاد و خاطره انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را گرامی داشت .