راسان خبر، ایلام_ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حضرت حجت الاسلام و المسلمین لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر اظهار داشتند : دستمزد خروج ۱۱ تن اورانیوم غنی شده به ملت ایران در دولت یازدهم پرداخت شد، آمریکایی‌ها در یک ماه پس از برجام چهار مورد تحریم علیه شرکت‌های ایرانی […]

DSC_1408

راسان خبر، ایلام_ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام حضرت حجت الاسلام و المسلمین لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر اظهار داشتند : دستمزد خروج ۱۱ تن اورانیوم غنی شده به ملت ایران در دولت یازدهم پرداخت شد، آمریکایی‌ها در یک ماه پس از برجام چهار مورد تحریم علیه شرکت‌های ایرانی و ۱۱ نفر از شخصیت‌های تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی اعمال کردند.

 اعلام تصمیم دولت آمریکا برای تحریم‌های جدید آن هم دو روز پس از انتقال ۱۱ تن اورانیوم غنی‌شده به روسیه نقض آشکار برجام و عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود است.

جای تأسف است که این میزان اورانیوم غنی‌سازی حاصل زحمات چندین ساله متخصصان اتمی کشور بوده است، تحریم‌های جدید رژیم آمریکا در دوران پس از برجام در تضاد آشکار با شرط دوم مقام معظم رهبری در ارتباط با اجرای توافق هسته‌ای بوده است، دولت در پاسخ به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا تعهدات خود را متوقف کند، دولت تا چه زمانی خوش‌بینی خود را به توافق هسته‌ای ادامه می‌دهد.

 مقابله به مثل در برابر اقدام نمایندگان کنگره آمریکا خواسته به حق و مطالبه ملت ایران است، تحریم‌های جدید دولت آمریکا ضد ایران پس از برجام و عدم پاسخ دستگاه دیپلماسی سوال برانگیز بوده و عقب‌نشینی از مواضع برحق و امتیاز دادن به کدخدا و متعهدان غربی اوست،‌کنگره آمریکا درصدد تحریم علیه سپاه پاسداران است، نمایندگان کنگره آمریکا تلاش می‌کنند با اعمال تحریم‌های تازه از دسترسی سپاه به بازارهای جهانی جلوگیری کنند.

 خروج ذخایر راهبردی اورانیوم و آغاز زنجیره تحریم‌های ضد ملت ایران لگدمال کردن توافق هسته‌ای و دور زدن برجام و دهن کجی به ملت بزرگ ماست،‌ خروج بیش از ۱۱ تن اورانیوم غنی شده از کشور و اقدام به تحریم جدید عملاً‌ مهمترین بخش از تعهدات خود را زیر پا گذاشته‌اند در حالی که ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

 اقدام کنگره آمریکا و توافق رئیس جمهور آمریکا بار دیگر غیر قابل اعتماد بودن آنها را از هر زمان دیگر آشکارتر کرد در حالی که ایران بر اساس برنامه مقرر در توافق هسته‌ای در حال اجرای دقیق تعهدات خود است. رژیم آمریکا توسط نمایندگان کنگره یکی پس از دیگری طرح‌های تازه ضد ملت ایران را ارائه می‌کنند.

مقام ارشد آمریکایی در واکنش به انتقال ذخایر اورانیوم به ایران به روسیه می‌گوید خروج این حجم از اورانیوم یک دستاورد بسیار بزرگ است و تنها چند ساعت پس از اقدام ایران به خروج ذخایر اورانیوم وزارت خزانه‌داری آمریکا پروژه اعمال تحریم‌های جدید آن هم بعد از خالی شدن دست ایران از ذخایر راهبردی اورانیوم و زیرساخت‌های هسته‌ای کلید می‌زند.

 آیا در برابر امتیازدهی فراوان به آمریکا چه چیزی به دست آورده‌اید، چه تضمینی برای اجرای بندهای دیگر برجام است و سوال مهمتر این است که وعده‌های فراوان بر لغو تحریم‌ها و بهبودی وضع معیشت مردم و آزاد شدن ثروت‌های بلوکه شده ایران پس از توافق هسته‌ای و ایجاد برجام چه زمانی تحقق پیدا می‌کند، به هر حال اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت ایران حتی پس از برجام تمام شدنی نیست و ما باید هوشیار باشیم و دشمن کینه‌توز را درست بشناسیم.

 مقابله به مثل در برابر اقدام نمایندگان کنگره آمریکا مبنی بر تحریم‌های جدید خواسته به حق و از مطالبات ملت بزرگ ایران است دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی با توقف برجام و آغاز فعالیت مجدد هسته‌ای به روال سابق پاسخ کوبنده‌ای به عهدشکنی و دروغگویی رژیم آمریکا است چون اقدام کنگره آمریکا و دادگاه فدرال آن کشور از مصادیق بارز سرقت اموال ملت ایران است.

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به حماسه ۹ دی اشاره کرد و گفت: مهمترین درس راهبردی حماسه ۹ دی هوشیاری و آمادگی در برابر فتنه‌های جدید است چرا که دشمن همواره درصدد ایجاد فتنه‌های جدید است.

وی ضمن قدردانی از مردم ولایتمدار و قدرشناس استان ایلام به خاطر شرکت در مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی ادامه داد: ۹ دی در تاریخ ایران حماسه‌ای ماندگار و پیروزی غرورآفرین امت و رهبری و شکست فتنه‌گران و حامیان خارجی آنها است

خطیب جمعه ایلام در بخش دیگری از سخنانش به ۱۷ دی ماه و اجرای توطئه استعماری کشف حجاب به دستور رضاخان پهلوی در سال ۱۳۱۴ شمسی اشاره کرد و گفت: کودتای رضاخان و حاکمیت استبداد سیاه سرآغاز یک دوره سیاسی خاص همراه با تحولات اقتصادی،‌ اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ایران بود.

لطفی افزود: اساس این تحولات مبارزه فرهنگی با ارزش‌های دینی و ترویج تجددطلبی با بهره‌گیری از الگوهای اروپایی مهمترین رکن برای پیشبرد اهداف راهبردی غرب در رأس برنامه‌های حکومت رضاخان قرار گرفت.

وی ادامه داد: انتخاب شیوه زندگی به روش اروپایی از دوران قاجار آغاز شده بود اما در دوران پهلوی به صورت یک دستورالعمل حکومتی برای دگرگونی زندگی ایرانی دیکته شد. اولین اقدام فرهنگی رژیم دیکتاتور رضاخان کشف حجاب زنان و تغییر پوشش مردان در آغاز سلطنت خویش بود.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: اقدام ضد دینی رضاخان مورد اعتراض شدید علما و مراجع تقلید و مردم متدین ایران قرار گرفت امروز هم یکی از فسلفه‌های نفوذ دشمنان اشاعه فرهنگی بی‌حجابی و بدحجابی است که متأسفانه در داخل کشور هم توسط گروهک‌ها و احزاب سیاسی اصلاح‌طلب پشتیبانی و حمایت می‌شود. حجاب و عفاف یکی از اساسی‌ترین مهمترین عامل در سالم‌سازی جامعه در برابر ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی است.