به گزارش راسان خبر؛ مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: به مناسبت دهه فجر توسط اداره کل دامپزشکی استان ایلام و با همکاری فرمانداریها، بخشداریها و دهیاریها در سطح ۲۰ درصد روستاهای استان همیاران دامپزشکی شناسایی و انتخاب گردیدند. جعفر رشیدی افزود: طرح پیشنهادی همیاران افتخاری دامپزشکی برای […]

download-(1)

به گزارش راسان خبر؛ مسئول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: به مناسبت دهه فجر توسط اداره کل دامپزشکی استان ایلام و با همکاری فرمانداریها، بخشداریها و دهیاریها در سطح ۲۰ درصد روستاهای استان همیاران دامپزشکی شناسایی و انتخاب گردیدند.

جعفر رشیدی افزود: طرح پیشنهادی همیاران افتخاری دامپزشکی برای اولین بار توسط کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان ایلام به سازمان دامپزشکی کشور ارائه و پس از بررسی های کارشناسی همه جانبه طرح مذکور  تصویب و برای اجراء به کلیه ادارات کل دامپزشکی استانهای سراسر کشور ابلاغ گردید.

وی افزود در راستای شناسایی و انتخاب همیاران افتخاری دامپزشکی جلساتی در سطح استان برگزار و با دعوت از دهیاران از آنها درخواست گردید بمنظور ارائه خدمات مطلوبتر به دامداران منطقه نسبت به شناسایی و معرفی افراد داوطلب جهت همیاری دامپزشکی در سطح روستا اقدام نمایند.

رشیدی ادامه داد، با همکاری ارزشمند همیاران در سطح استان، در حدود ۲۰ درصد روستاها همیاران افتخاری دامپزشکی شناسایی و مدارک آنها جهت صدور کارت شناسایی به اداره کل دامپزشکی استان ارسال گردید.

وی یادآوری نمود در مرحله بعدی دامداران تحت پوشش هر همیار در هر روستا و جمعیت دامی آنها در بانک اطلاعات همیاران دامپزشکی روستا ثبت و با همکاری ارزشمند همیاران افتخاری ارائه خدمات به دامداران زحمتکش استان بهبود یافته و برنامه داریم با آموزش همیاران در هنگام شیوع بیماریها، اطلاع رسانی به موقع صورت پذیرفته تا از ورود خسارت به دامداران جلوگیری نماییم و با انجام بموقع واکسیناسیون در حفظ و حراست از سرمایه عظیم دامداران نهایت تلاش خود را بکار گیریم.