به گزارش راسان خبر؛  آیین تجلیل از بازنشستگان حوزه سواد آموزی، رابطین برتر دستگاههای اجرایی استان و مدیران مدارس با حضورعلی بیرانوندمدیرکل و عباس شفیعی معاون سود آموزی آموزش وپرورش استان درمحل باشگاه فرهنگیان شهر ایلام بر گزار شد.  در این آیین   مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام با  تبریک هفته ی وحدت و میلاد پیامبر اسلام،اظهار داشت: انشا […]

۸۷

به گزارش راسان خبر؛  آیین تجلیل از بازنشستگان حوزه سواد آموزی، رابطین برتر دستگاههای اجرایی استان و مدیران مدارس با حضورعلی بیرانوندمدیرکل و عباس شفیعی معاون سود آموزی آموزش وپرورش استان درمحل باشگاه فرهنگیان شهر ایلام بر گزار شد.

 در این آیین   مدیرکل آموزش‌وپرورش ایلام با  تبریک هفته ی وحدت و میلاد پیامبر اسلام،اظهار داشت: انشا ا… در سایه ی وحدت، همدلی و همزبانی بتوانیم تکالیف و وظایف خود را به نحو مطلوب انجام داده و در راستای رشد و تعالی اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش کوشا باشیم. 

بیرانوند اظهار نمود: سازمان نهضت سواد آموزی  از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با فرمان امام خمینی(ره) در سال ۵۸ شکل گرفت و همه سازمان‌ها و نهادها موظف شدند برای ریشه‌کنی بی‌سوادی به نهضت سوادآموزی کمک کنند.

وی با بیان اینکه سوادآموزی یک جریان فرهنگی و هدف آن شناسایی، جذب و آموزش افراد بی‌سواد جامعه است افزود رشد باسوادی در کشور مرهون زحمات پیشکسوتان و فعالان حوزه ی سواد آموزی بوده است .

وی تصریح نمود: بی سوادی هم خسارت فردی به دنبال دارد و هم موجب مضرات اجتماعی خواهد بود و ارتقا ء سواد در جامعه باعث ارتقاء فرهنگ آن جامعه است.

بیرانوند در پایان بیان نمودند:  نقش سواد در مسائل مذهبی و دینی  نقش بسزایی دارد که باعث انسجام اجتماعی می شود.

لازم به ذکر در پایان این مراسم از پیشکسوتان جبهه سواد آموزی و رابطین برتر دستگاههای اجرایی و مدیران مدارس فعال این حوزه با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل گردید.