نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: من با یارانه دادن به مردم مخالفم، اصل آن با اقتصاد مقاومتی منافات دارد؛ البته بخاطر موضوع انتخابات فعلا جرات قطع آن را نداریم.

۰۱۶۰۸۲۳۴۳_۴۰۱۰۰

به گزارش راسان و به نقل از دانشجو، روز گذشته نشستی پیرامون انتخابات به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شریف با حضور علی مطهری نماینده مردم تهران در سالن آمفی تئا‌تر مرکزی دانشگاه شریف برگزار شد.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص قطع یارانه گفت: من با یارانه دادن به مردم مخالفم، اصل آن با اقتصاد مقاومتی منافات دارد؛ البته بخاطر موضوع انتخابات فعلا جرات قطع آن را نداریم.
 
مطهری گفت: امیدواریم در مجلس دهم مسئله مسائل ۸۸ بررسی شود.
 
وی در واکنش به پخش کلیپی با مضمون بررسی مسائل جوانان از جمله ازدواج و اشتغال گفت: اگر ما شرایط خوب اقتصادی را هم مهیا کنیم باز هم مشکلات جوانان ادامه خواهد داشت چرا که در قشر مرفه هم چنین مشکلاتی وجود دارد.
 
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: پیرامون مسئله ازدواج جوانان هیچ راهی جز برگشت به اسلام وجود ندارد چرا که اسلام با دوری از ازدواج مخالف است مسائل جنسی عامل تکمیل انسان است در اسلام در درجه اول ازدواج دائم در درجه دوم ازدواج موقت و در درجه سوم تعدد زوجات مطرح شده که همه این راه حل معضلات اجتماعی است.
 
مطهری افزود: کسانی که می گویند آزادی مطلق را در جامعه قرار دهیم با وجود آزادی مطلق مشکلات افزایش می یابد چرا که شاهدیم کشورهای اروپایی با این مسائل درگیر هستند تاکنون کمیسیون فرهنگی مجلس قانون تسهیلات ازدواج جوانان و صندوق ذخیره ارزی را برای حل این مشکل ایجاد کرد که البته آن طرح به خوبی اجرایی نشده است.
 
وی با اشاره به موضوع یارانه ها گفت: به نظر من یارانه ها باید به مرور قطع شود و تنها به افرادی که زیر نظر کمیته امداد و سازمان بهزیستی قرار دارند ارائه شود یارانه دادن به مردم با اصل اقتصاد مقاومتی منافات دارد مردم باید مانند دیگر کشورها به دولت ها پول دهند وجود یارانه تنها برای دوره موقتی بود ولی ادامه آن کار درستی نبود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مجلس و دولت با هم هم نظر هستند که باید یارانه ها قطع شود ولی چون بحث انتخابات مطرح است فعلا جرات قطع آن را نداریم.