به گزارش راسان خبر؛ اسحاق جهانگیری چندی پیش به منتقدان قراردادهای نفتی هشدار داده بود که اگر به فعالیت‌های مخرب خود ادامه دهند، دولت دیگر سکوت نخواهد کرد و در برابر تخریب‌های آنان دست به اقدامات لازم می‌زند. رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم در دولت یازدهم به سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور منصوب […]

JamNewsImage07295110

به گزارش راسان خبر؛ اسحاق جهانگیری چندی پیش به منتقدان قراردادهای نفتی هشدار داده بود که اگر به فعالیت‌های مخرب خود ادامه دهند، دولت دیگر سکوت نخواهد کرد و در برابر تخریب‌های آنان دست به اقدامات لازم می‌زند.

رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم در دولت یازدهم به سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور منصوب شده بود. آقای جهانگیری به دلیل آنچه مخالفت قاسمی با قراردادهای جدید نفتی خوانده شده، وی را از این سمت کنار گذاشت.

«اقتصادنیوز» که از رسانه های نزدیک به دولت است با این مقدمه نوشت: ««معاون اول رئیس‌جمهور در نخستین گام خود رستم قاسمی را که گفته می‌شود نقش مستقیمی در جلوگیری از اجرای قرادادهای جدید نفتی داشته و مسبب لغو کنفرانس لندن نیز شده است، از کار برکنار کرد تا دیگر هم‌قطار او را که او هم یک چهره سپاهی است، به عنوان مشاور خود در عراق منصوب کند.

همچنین خبرها از استعفای سیدمهدی حسینی از ریاست کمیته بازنگری قراردادهای نفتی حکایت دارد.

از سوی دیگر سمینار رونمایی از قراردادهای نفتی لغو شده تا به این صورت اجرای این قراردادها در نخستین گام در نطفه خفه شود.

به نظر می‌رسد با سنگ‌اندازی بر اجرای قراردادهای جدید نفتی و صدور احکام متهمان کرسنت، اختلافات پساتحریمی در صنعت نفت به اوج خود رسیده است و در این میان باید منتظر ماند و دید که واکنش بعدی دولت پس از برکناری قاسمی چه خواهد بود.»»

البته  رستم قاسمی از سال ۹۲ علاوه بر سمت مشاور معاون اول رئیس جمهور، مشاور عالی سردار حسین دهقان(وزیر دفاع) نیز بوده است و همچنان به عنوان مشاور وزیر دفاع به فعالیتش ادامه می‌دهد.

منبع: جام نیوز