راسان خبر/مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با اشاره به برگزاری چهار همایش علمی – پژوهشی در ۴ استان کشور طی سالجاری، گفت: همایش بین المللی علمی پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر فرهنگ و سیره رضوی در استان ایلام برگزار می‌شود.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ مرتضی سعیدی زاده شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی همایش بین المللی علمی پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی در ایلام، اظهار کرد: آنچه که ما در بنیاد بین المللی امام رضا (ع) به دنبال آن هستیم، تبیینی جدید در عرصه فرهنگی و هنری است.

وی افزود: بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در زیست بوم فرهنگ و هنر کشور فعالیت می‌کند و سعی دارد کارهای عمیق و تاثیرگذاری در حوزه های علمی به عنوان پشتوانه‌ جشنواره‌ها داشته باشد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) تصریح کرد: در ۲۰ سال گذشته ۴۰ عنوان همایش توسط این بنیاد در کشور برگزار شده که سعی داریم در آینده‌ای نزدیک اثربخشی این جشنواره‌ها و همایش‌ها افزایش یابد.

سعیدی زاده با اشاره به برگزاری چهار همایش علمی – پژوهشی در ۴ استان کشور طی سالجاری، افزود: همایش بین المللی علمی پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر فرهنگ و سیره رضوی در استان ایلام برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: سه همایش علمی-پژوهشی دیگر در استان‌های کرمانشاه، اردبیل و مرکزی در حال اجرا و پیگیری است و سعی شده هر استان محور یک اقدام بنیاد در عرصه ملی باشد و در استان‌ها با ظرفیت‌سازی که انجام می‌ شود، انتظار می رود که بتوانیم در کل کشور این جریان شکل بگیرد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) گفت: همایش‌های علمی-پژوهشی به عنوان پشتوانه‌ ی فعالیت‌های فرهنگی و هنری در فضای فرهنگی کشور تعریف شده اند و این همایش ها، به‌عنوان عنصر هویت بخشی علمی این جریان در کشور خواهند بود.

کد خبر/۸۷۲۸۱

  • نویسنده : سمیه آذرمهر