فرماندار ایلام و رئیس حوزه انتخابیه ایلام (شمالی) گفت: از اولین ساعات آغاز رای گیری تاکنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر در این حوزه انتخابیه آرای خود را به صندوق های رای انداختند.

_DSC0005

به گزارش راسان؛ ناصر خوشخبر اظهار کرد: انتخابات هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم آغاز و تاکنون نیز این روند بخوبی در حال انجام است.
وی افزود: از این میزان تعرفه مصرفی در حوزه انتخابیه ایلام، ۶۶ هزار تعرفه مربوط به شهرستان ایلام و مابقی مربوط به شهرستان های ایوان، چرداول، مکلشاهی، سیروان و مهران بوده است.
رئیس حوزه انتخابیه ایلام تاکید کرد: خوشبختانه حضور مردم چشمگیر است و هیچ گونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد اما با توجه به اینکه معمولا مردم در ساعات پایانی حضور بیشتری خواهند داشت قطعا در ساعات آینده شاهد تراکم رای دهندگان در شعب اخذ رای خواهیم بود.
خوشخبر یادآور شد: آنهایی که هنوز موفق به مشارکت در انتخابات نشده اند سعی کنند در ساعات باقی مانده به شعب اخذ رای مراجعه و آرای خود را به صندوق ها بیاندازند تا شاهد ازدحام در حوزه های اخذ رای در ساعات پایانی نباشیم.
وی گفت: مطابق پیش بینی های انجام شده تعرفه به اندازه کافی موجود است و در صورت نیاز میان شعب اخذ رای حوزه انتخابیه ایلام توزیع می شود و در این خصوص تاکنون کمبود تعرفه ای از هیچ شعبه ایی گزارش نشده است.
رئیس حوزه انتخابیه ایلام از مردم خواست اخبار انتخابات را از مبادی رسمی پیگیری کنند و به اخبار مخدوش شبکه های مجازی و بعضا درج شایعات توجه نکنند.
استان ایلام با گستره ۲۰ هزار کیلومتر مربعی و حدود ۵۹۰ هزار نفر جمعیت که از این تعداد ۴۳۴ هزار و ۶۳۷ نفر واجد شرایط رای هستند دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی (دو کرسی حوزه انتخابیه ایلام و یک کرسی حوزه انتخابیه دهلران) و همچنین یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.
در دو حوزه انتخابیه ایلام و دهلران در مجموع ۵۳۱ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای جمع آوری آرای مردم این حوزه ها در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده که در هر شعبه یک صندوق ویژه آرای مجلس خبرگان رهبری و یک صندوق ویژه آرای مجلس شورای اسلامی است.
۳۸ نامزد تایید صلاحیت شده شامل ۳۱ نفر در حوزه انتخابیه ایلام، چرداول، ایوان، مهران، ملکشاهی و سیروان و هفت نفر در حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره برای کسب سه کرسی نمایندگی مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی و ۲ نامزد نیز برای کسب یک کرسی نمایندگی مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با هم رقابت می کنند.
پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز جمعه هفتم اسفند همزمان در سراسر کشور در حال برگزاری است.