مدير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان ملكشاهي گفت: تا کنون ۳۱ اثر تاريخي این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

images

به گزارش راسان؛  حجت اله عيني افزود: همه ساله در ايام نوروز اين آثار ميزبان خيل عظيم گردشگران و مهمانان نوروزی است.

وی پيش بيني كرد: در ايام نوروز ۹۵ بيش از ۵۰ هزار گردشگر و ميهمان نوروزي از آثار تاريخي، طبيعي و فرهنگي اين شهرستان بازديد كنند.

وي ادامه داد: قديمي ترين كتيبه استان ايلام مربوط به سه هزار سال پيش در روستاي گل گل و در كنار رودخانه خروشان گل گل از توابع شهرستان ملكشاهي قرار دارد كه گواه تاريخي پيشينه تمدن ايلام باستان است و هميشه مورد توجه گردشگران سراسر كشور قرار مي گيرد.

مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان ملکشاهی گفت: از ديگر آثار فاخر تاريخي اين شهرستان مي توان به كوشك قينفر در دامنه كوهستان پشمين در نزديكي روستاي گنبد اشاره كرد كه مربوط به دوران سامانيان است.

عینی از ديگر مناطق ويژه و منحصر به فرد گردشگري طبيعي اين شهرستان را آبشار زيباي اما و سد چم گردلان برشمرد كه داراي مناظر بكر و زيباي طبيعي است.

وی يادآور شد: وجود بارگاه مطهر امامزادگان سيد محمد عابد(ع) و سيد محمد ابوچماقين(ع) در اين منطقه از استان ايلام باعث شده است تا در ايام نوروز ميزبان شماري از زائران مناطق مختلف کشور در اين دو بقعه متبركه باشيم.

شهرستان ملكشاهي در ۳۵ كيلومتري ايلام قرار دارد.