راسان خبر_ ایلام؛ سعید درویشی در نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ایلام در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروزه که علم و دانش در جامعه پیشرفت کرده لازم است دست اندرکاران امور فرهنگی با تلاش بیشتر و گسترده تر در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدام نمایند. وی، با بیان اینکه اندیشه و تفکر ارزشی […]

۳۲۴۰۷۰_orig

راسان خبر_ ایلام؛ سعید درویشی در نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ایلام در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: امروزه که علم و دانش در جامعه پیشرفت کرده لازم است دست اندرکاران امور فرهنگی با تلاش بیشتر و گسترده تر در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدام نمایند.

وی، با بیان اینکه اندیشه و تفکر ارزشی محوری و مبنایی است، گفت: صاحبان خرد اهل تفکر و اندیشه هستند و باید بیش از پیش با کتاب و کتابخوانی مانوس شوند.

 دبیر اجرایی و مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری مشکات ولی عصر(عج) ایلام افزود:برگزاری نمایشگاه های کتاب برای دسترسی آسان به منابع ،کاری بسیار شایسته بوده که باید استمرار داشته باشد.

درویشی ابراز امیدواری کرد، با انجام اینگونه فعالیتهای فرهنگی، کتابخوانی و مطالعه بین مردم این استان به ویژه نسل جوان و پویا روز به روز گسترش یافته و آموخته های آنها افزایش یابد.

وی یادآور شد: این نمایشگاه با حضور ٢٨٣ ناشر از استان های مختلف کشور پس از ٢ سال وقفه در فضایی به گسترده سه هزار و ٦٠٠ متر مربع برپا شده است.
٣٩ هزار عنوان کتاب در حوزه های مختلف دین ، علوم اجتماعی، کلیات، تاریخ، جغرافیا، کودک و نوجوان، زبان و علوم و فنون در این نمایشگاه کتاب عرضه شده است.

دبیر اجرایی و مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری مشکات ولیعصر ایلام، اضافه کرد: بیش از ٤٠٠ ناشر از سراسر کشور متقاضی شرکت در این نمایشگاه بودند که به دلیل محدودیت فضا در محل سوله شرکت غله استان ایلام امکان حضور ٢٨٣ ناشر فراهم شده است که از این تعداد ٢٠ ناشر متعلق به استان ایلام هستند.

نهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ایلام از سوم تا ٩ دی ماه به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و موسسه فرهنگی هنری مشکات ولی عصر (عج ) ایلام دایر شده است.