سخنگوی وزارت کشور از به دور دوم کشیده شدن انتخابات مجلس در بعضی کلان شهرها خبر داد.

IMG13401903

به گزارش راسان؛ حسینعلی امیری در ستاد انتخابات کشور با اشاره به آغاز به کار شمارش آراء از شب گذشته اظهار داشت: ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه اخذ رای در کل کشور داشتیم که از این تعداد کار شمارش آراء در ۴۲ هزار و ۱۶۱ شعبه مربوط به مجلس شورای اسلامی و کار شمارش آراء مربوط به مجلس خبرگان رهبری در ۴۴ هزار و ۶۴۷ شعبه پایان یافته است.

 وی ادامه داد: براساس آخرین آماری که به دست ستاد انتخابات وزارت کشور تا لحظاتی قبل واصل شده بیش از ۳۲ میلیون نفر در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده اند که البته این آمار قطعی نیست و در ساعات آینده به آن اضافه خواهد شد.

 امیری گفت: در تعدادی از حوزه ها کار نهایی شده و در بقیه جاهایی که نهایی نشده در حال انجام هماهنگی های لازم با شورای نگهبان هستیم و تا ساعات آتی در جاهایی که نتیجه قطعی شده و مورد تایید هیئت های نظارت شورای محترم نگهبان در استان ها قرار گرفته باشد به تدریج به سمع و نظر مردم می رسد.

 وی افزود: در تهران شمارش آراء کماکان ادامه دارد در تعدادی از کلان شهرها انتخابات به مرحله دوم می رود ملاک انتخاب برابر قانون اخذ تخصیص یک چهارم آراء صحیح است که در این صورت منتخب محسوب می شود.

 امیری اظهار داشت: برابر قانون باید صحت انتخابات کلیه حوزه های کشور به تایید شورای نگهبان برسد که آن مرحله بعدی است که اطلاع رسانی تایید صحت انتخابات توسط شورای نگهبان اعلام می شود.

خبرگزاری دانشجو