پلیس راه استان با رویکردی پیشگیرانه و با بکارگیری تمام امکانات و نیروها به استقبال روز طبیعت خواهد رفت و با همکاری مردم و سایر دستگاهها سیزده بدری بدون حادثه  برای شهروندان رقم زده شود.

images

به گزارش راسان؛ سرهنگ”محسن ناصری”با اعلام این خبر،اظهار داشت: برای کنترل ترافیک روز طبیعت تعداد۴۵ گشت محسوس و نامحسوس خودرویی  سازماندهی و تجهیزشده اند تا ایمنی و انضاط ترافیکی را برای مردم  برقرار نمایند.

وی افزود:در این روز که یکی از ایام پرتردد برای شهروندان و مسافران نورزوزی می باشد دوربین های ثابت و سیار ثبت تخلفات نیز فعال هستند.

سرهنگ ناصری افزود: هدف پلیس پیشگیری از ارتکاب تخلفات و وقوع حوادث ترافیکی است و با تخلفات حادثه ساز مانند سبقت و سرعت غبر مجاز عدم استفاده از کمربند ایمنی و تخلفاتی  مانند  استفاده از تلفن همراه ، خوردن و آشامیدن، استعمال دخانیات، سوار کردن اطفال در ردیف جلو و آغوش راننده  که باعث حواسپرتی و عدم تمرکز و تسلط راننده  می شوند برخورد خواهند شد.

وی  خطاب به آندسته از رانندگانی که قصد دارند در روز طبیعت  با استفاده از وانت و خودروهای باری اقدام به جابجایی مسافر نمایند هشدار داد و گفت: این عمل بسیار خطرناک بوده و جان مسافران آنها را به خطر می اندازد در  صورت مشاهده چنین خودروهایی،با پیاده کردن مسافران رفع خطرخواهد شد و راننده مبلغ ۵۰ هزارتومان جریمه می گردد.

رئیس پلیس راه استان خاطر نشان کرد: برای روز جمعه بارندگی پیش بینی شده است لذا سطح جاده ها لغزنده خواهد بود و برای رانندگان محدودیت دید ایجاد خواهد شد که لازم است  برف پاک کن  خودروها سالم و اماده بکار باشد و رانندگان با سرعتی کمتر از روزهای عادی حرکت کنند و فاصله طولی با خودروهای جلویی را  بیشتر از حد معمول  رعایت نمایند.