به گزارش راسان خبر؛ دکتر محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام در دیدار با مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و مقارن شدن این نشست با روزهای پیروزی انقلاب وابراز خرسندی از شکل‌گیری مراودات علمی دانشگاه ایلام با دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: دانشگاه ایلام با قدمتی ۴۰ ساله و بهره‌گیری […]

۱۳۹۴۱۱۲۱-IMG_6418

به گزارش راسان خبر؛ دکتر محمد علی‌اکبری، رئیس دانشگاه ایلام در دیدار با مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و مقارن شدن این نشست با روزهای پیروزی انقلاب وابراز خرسندی از شکل‌گیری مراودات علمی دانشگاه ایلام با دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: دانشگاه ایلام با قدمتی ۴۰ ساله و بهره‌گیری از حضور  ۲۰۰ عضو هیأت علمی به تربیت دانشجو می‌پردازد و دانش‌‌آموختگان این دانشگاه در سطوح عالی مشغول خدمت به جامعه هستند.

رییس دانشگاه ایلام ادامه داد: دانشگاه ایلام نماد آموزش عالی در استان است و اعضای هیئت علمی دانشگاه در مرتبه‌های علمی استادیاری، دانشیای و استادی مایلند علاوه بر حضور در کلاس درس تجربه‌های خود را در خدمت به مردم در قالب همکاری با دستگاه‌های اجرایی به کار گیرند و این مهم را زکات علم خود می‌دانند و مدیریت دانشگاه هم آمادگی دارد تا با بسیج امکانات و استعدادها پیشگام ارتباط دانشگاه با صنعت باشد.

دکترعلی‌اکبری با اشاره به اینکه دو دانشکده علوم پایه و فنی مهندسی دانشگاه ایلام می‌تواند با بخش صنعت استان رابطه خاص برقرار کند، خاطرنشان کرد: در بحث آموزشی و پژوهشی می‌توانیم توسعه علمی داشته باشیم تا هم دانشگاه و هم صنعت استان از آن بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در بخش پژوهشی همکاران ما به عنوان صاحب‌نظر می‌توانند خدمات خود را به صنعت استان ارائه کنند که یکی از برنامه‌هایی که در دانشگاه به جد پیگیری می‌شود ارتباط با جامعه و هر بخش غیردانشگاهی است.

رئیس دانشگاه ایلام با بیان اینکه این دانشگاه نماینده وزارت علوم و ناظر بر همه دانشگاه‌های استان است، تصریح کرد: دانشگاه ایلام آماده‌ی هرگونه همکاری با همه‌ی دستگاه‌های اجرایی است.

دکتر علی‌اکبری پتروشیمی ایلام را مکانی مناسب برای کارآموزی دانشجویان عنوان کرد و گفت:  جامعه‌محور بودن آموزش‌ها عامل موفقیت و ترقی استان خواهد بود و صنعت بداند که دانشگاه می‌تواند کمک کار صنعت باشد.