زیارت اولی ها می توانند خاطرات و سفرنامه ها یشان از اولین سفر خاطره انگیزشان به مشهد الرضا(ع) را به جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی درایلام ارسال کنند.

download-(3)

به گزارش راسان؛ دربخش ویژه جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی، هیات داوران به طور جداگانه به داوری آثار زائرانی می پردازند که برای اولین بار راهی مشهد شده اند و خاطرات شان از زیارت ضامن آهو را می نگارند.
استان ایلام در این دوره از جشنواره بین المللی امام رضا(ع) باز هم میزبانی جشنواره سفر نامه و خاطره نویسی رضوی را برعهده گرفته است و این جشنواره را برای پنجمین بار به دو زبان فارس و عربی برگزار میکند تا زائران عرب زبان هم بتوانند در جشنواره حضور داشته باشند.
جشنواره در دو رده بالای ١٨ سال و زیر ١٨ سال و در دو بخش خاطره و سفرنامه در ایلام برگزار می شود.
٢٠ تیرماه سال آینده آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام است.
علی محمد نیاکان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام دبیری این رویداد فرهنگی را برعهده دارد و دکتر مهدی اکبرنژاد، ظاهر سارایی، محمدعلی قاسمی، حبیب‌الله بخشوده، بهروز سپیدنامه، حجت‌الاسلام علی چراغی پور، دکتر محمدرضا حسینی، دکتر علی حسن سهراب نژاد از اساتید برجسته حوزه و دانشگاه اعضای اتاق فکر  جشنواره را تشکیل می دهند.
زیرپورتال شمس توس استان ایلام به نشانی http://ilam.shamstoos.ir/fa/home رسالت اطلاع رسانی کامل در خصوص جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی را برعهده دارد.