به گزارش راسان؛ سرهنگ “علی اکبر سلیمانیان” به تشریح وضعیت انتظامی – ترافیکی استان از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز دهم فروردین پرداخت و گفت: هم اکنون ترافیک پرحجم و روانی در محورهای مواصلاتی برقرار است. وی از وقوع  ۲۰۹ سانحه منجر به جرح و فوت از ابتدای طرح تا روز یازدهم و جان […]

images-(1)
به گزارش راسان؛ سرهنگ “علی اکبر سلیمانیان” به تشریح وضعیت انتظامی – ترافیکی استان از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز دهم فروردین پرداخت و گفت: هم اکنون ترافیک پرحجم و روانی در محورهای مواصلاتی برقرار است.

وی از وقوع  ۲۰۹ سانحه منجر به جرح و فوت از ابتدای طرح تا روز یازدهم و جان باختن ۱۹ تن از هموطنان در محورهای استان سمنان خبر داد و گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش را نشان می دهد.

سلیمانیان افزود: در سوانح ترافیکی دورن و برون شهری نوروز امسال ۳۲۶ نفر مجروح شده اند.

این مسئول ارشد انتظامی به افزایش ۲۰ درصدی ترددها به استناد آمارهای هماهنگ دستگاه های مرتبط در محورهای استان اشاره کرد و گفت: دوربین های هوشمند جاده ای ورود بیش از ۲۱۰ هزار خودرو به استان را به ثبت رسانده اند.

وی به وقوع ۱۵ سانحه منجر به فوت در محورهای استان سمنان اشاره و تصریح کرد: ناتوانی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی، بی توجهی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی به ترتیب بیشترین تخلفات را به خود اختصاص داده اند.

سلیمانیان از توقیف ۴۰۹ دستگاه وسیله نقلیه از ابتدای طرح تاکنون خبر داد و خاطرنشان کرد: توقیف وسایل نقلیه متخلف و حادثه ساز ۱۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

جانشین فرمانده انتظامی استان با اعلام سهم ۷۷ درصدی واژگونی خودرو در سوانح رانندگی فوتی و جرحی در نوروز امسال، افزود: سواری پراید با ۴۰ درصد و پژو ۴۰۵ با ۲۷ درصد بیشترین سوانح منجر به فوت را به خود اختصاص داده است.

به گفته سلیمانیان محور “میامی _ سبزوار” در محدوده استان پر سانحه ترین جاده استان در نوروز به شمار می رود که کویری و یکنواخت بودن این مسیر علت اصلی بروز این حوادث است.

جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان با تاکید بر تلاش ویژه پلیس برای پیشگیری از سوانح ترافیکی در روز پایانی تعطیلات، به مسافران نوروزی توصیه کرد: از عجله و شتاب در رانندگی پرهیز کنید و با صیر و حوصله و رعایت قوانین برانید.

رکنا: جانشین فرمانده انتظامی استان از توقیف ۴۰۹ دستگاه وسیله نقلیه متخلف در نوروز امسال خبر داد و افزود: سواری پراید با ۴۰ درصد و پژو ۴۰۵ با ۲۷ درصد بیشترین سوانح منجر به فوت را به خود اختصاص داده اند.

منبع: رکنا