به گزارش راسان خبر؛  مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۲۵ هزار تن انواع فرآورده های دامی شامل گوشت قرمز منجمد، تخم مرغ خوراکی، آلایش مرغ ، گوشت بوقلمون و ماهی با نظارت بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی استان به کشور عراق صادر شده است. دکتر پیرانی […]

PIRANI

به گزارش راسان خبر؛  مدیرکل دامپزشکی استان ایلام با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود ۲۵ هزار تن انواع فرآورده های دامی شامل گوشت قرمز منجمد، تخم مرغ خوراکی، آلایش مرغ ، گوشت بوقلمون و ماهی با نظارت بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی استان به کشور عراق صادر شده است.

دکتر پیرانی افزود: همچنین در سالجاری تاکنون و برای اولین بار ۴۱۹ تن مرغ منجمد تولیدی استان ایلام به کشور عراق صادر شده است و اقداماتی در راستای افزایش صادرات مرغ منجمد تولیدی استان در دست اقدام است.

وی افزود در مدت مذکور ۴۲۰۰ رأس دام سبک پرواری نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است. همچنین ۳۱۶ تن گوشت مرغ منجمد و ۶۲۰ هزار جلد سالامبور گاوی و گوسفندی با نظارت بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی استان ایلام ترانزیت شده است.یادآوری می نماید بیشترین فرآورده های دامی صادراتی به کشور عراق از مرز مهران شامل تخم مرغ خوراکی با بیش از ۱۶ هزار تن و گوشت مرغ منجمد با بیش از ۸ هزار تن بوده است.