به گزارش راسان خبر؛ رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام در خصوص امنيت گوشي هاي هوشمند هشدار داد. سرگرد ” علی  عباسی کساني” گفت: در دوره‌اي که تلفن‌هاي هوشمند از ابزارهاي اصلي براي تبادل اطلاعات و فعاليت‌هاي کاري به شمار مي‌روند، حفظ حريم امنيتي اين دستگاه‌ها بسيار ضروري مي باشد. […]

n00002627-b

به گزارش راسان خبر؛ رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام در خصوص امنيت گوشي هاي هوشمند هشدار داد.

سرگرد ” علی  عباسی کساني” گفت: در دوره‌اي که تلفن‌هاي هوشمند از ابزارهاي اصلي براي تبادل اطلاعات و فعاليت‌هاي کاري به شمار مي‌روند، حفظ حريم امنيتي اين دستگاه‌ها بسيار ضروري مي باشد.

وي افزود: استفاده از ابزارهايي هم‌چون تلفن همراه امروزه به يکي از رايج‌ترين روش‌هاي برقراري ارتباط تبديل شده است.

اين مقام انتظامي تصريح کرد : استفاده هر چه بيشتر خانواده ها از موبايل بدون اطلاع از مخاطرات آن ميتواند آسيب ها و تهديداتي را براي کاربران اين دستگاهها به دنبال داشته باشد.

سرگرد کساني خاطرنشان کرد: يکي از مهمترين خطراتي که کاربران گوشي هاي هوشمند موبايل را تهديد مي کند.نگهداري تصاوير شخصي و ذخيره اين تصاوير بر روي حافظه داخلي و خارجي موبايل است .

رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان ايلام گفت: افراد نفوذگر و خرابکار با سوء استفاده از اعتماد شما و با طرح دوستي به روش هاي مختلف سعي در جلب اعتماد افراد با استفاده شگرد هابي مجرمانه جديدتصاوير شخصي افراد را به سرقت برده و اقدام به انتشار و تصاوير شخصي و يا تهديد واخاذي مي کنند.

وي با توصيه به کاربران تلفن هاي هوشمند موبايل بيان داشت: تا حد ممکن از ذخيره تصاوير شخصي بر روي گوشي هاي هوشمند موبايل خودداري کرده و حتما تصاوير خود را بر روي دستگاه هاي جانبي ذخيره سازي مانند هارد و به صورت رمز نگاري شده ذخيره نمايند.

سرگرد کساني در پايان گفت: پليس فتا آماده مقابله با جرايم رايانه اي را دارد و از عموم مردم درخواست داريم در صورت مواجهه با جرايم رايانه اي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش يا با شماره تلفن هاي ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴۱ تماس حاصل نمايند.