به گزارش راسان؛ امیدعلی سبزی در نشست با دبیر ستاد راهیان نور کشور و جمعی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح در محل یادمان شهدای شرهانی دهلران گفت: با توجه به بازدید روزانه سه هزار نفر از این یادمان می طلبد توسعه و تقویت زیر ساخت های این یادمان برای رفاه کاروان های راهیان نور […]

images

به گزارش راسان؛ امیدعلی سبزی در نشست با دبیر ستاد راهیان نور کشور و جمعی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح در محل یادمان شهدای شرهانی دهلران گفت: با توجه به بازدید روزانه سه هزار نفر از این یادمان می طلبد توسعه و تقویت زیر ساخت های این یادمان برای رفاه کاروان های راهیان نور و زائرین در دستور کار متولیان قرار گیرد.

وی با اشاره به عملیات های مختلف دفاع مقدس در ۲۲۰ کیلومتر مرز مشترک این شهرستان مرزی با کشور عراق افزود: معرفی ظرفیت های دفاع مقدس و حوزه های فرهنگی، مذهبی، تاریخی و گردشگری دهلران به راهیان نور سراسر کشور از مهمترین اقدام هایی است که باید انجام شود.

فرماندار دهلران انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان در کنار علم و دانش را مهم دانست و تاکید کرد: تقویت یادمان ها و توجه به رفع مشکلات آنها نقش مهمی در انتقال این فرهنگ دارد که همه باید در این خصوص احساس مسئولیت کنند.

سبزی با اشاره به سوابق شهرستان مرزی دهلران در دفاع مقدس خواستار انعکاس مطلوب ظرفیت های دفاع مقدس این منطقه از طریق رسانه ها به ویژه رسانه ملی به مردم کشور شد و بر لزوم برنامه ریزی در این زمینه تاکید کرد.

وی با اشاره به اقدامات مناسب و روبه رشد در خصوص یادمان های استان ایلام و شهرستان دهلران بر لزوم توجه متولیان و به ویژه ستاد راهیان نور کشور و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: تقویت زیرساخت ها و توجه به امکانات رفاهی برای راهیان نور و زائرین یادمان شرهانی امری ضروری است.

فرماندار دهلران با اشاره به اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار در سال گذشته برای فرهنگ ایثار و همچنین دفاع مقدس این شهرستان افزود: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس وظیفه ای همگانی است که همه باید در این راستا احساس مسئولیت داشته باشند.

وی با اشاره به بازدید ۵۰ هزار نفر از یادمان شرهانی در ایام تعطیلات نوروز امسال یادآور شد: تاکنون ۲۳ هزار نفر نیز در قرارگاه راهیان نور شهرستان دهلران اسکان داده شده اند.

سبزی در خاتمه گفت: برای رفاه کاروان های راهیان نور و زائرین در یادمان شرهانی اکیپ های امدادی، آب آشامیدنی مناسب، تعمیر و مرمت راه های ارتباطی، تامین برق مورد نیاز، نصب دستگاه بی تی اس مخابرات و برپایی ایستگاه صلواتی انجام شده است.