حجت الاسلام رستمي گفت:حجاب را عامل امنیت جامعه بیان کرد و افزود: حفظ و استحکام بنیان خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است و حجاب به عنوان يك ارزش براي تمامي ملت ها این مهم را تحقق می بخشد.

۸dd815e9-35c5-48dd-b6c7-c8c2aa49cdf2_20160208_083840

به گزارش راسان خبر؛ به مناسبت ایام مبارک دهه فجر كارگاه آموزشي حكم حجاب در حكومت اسلامي با حضور فرهادي نژاد،دبير كميته عفاف و حجاب پست استان و ديگر دبيران دستگاههاي اجرايي با موضوع اهميت و آثار حجاب در جامعه اسلامي در محل سالن جلسات حوزه معاونت سياسي و امنيتي استانداري ايلام برگزار گرديد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمي در کارگاه آموزشی ویژه مبلغان و بانوان فرهیخته استان خاطر نشان کرد: در پدیده نا بهنجار بی حجابی عوامل زیادی دست به دست هم داده كه موجب رواج روز افزون آن در جامعه گرديده است.

وی ادامه داد: همانطور که دین اسلام دین هدایتگر بوده و قرآن کریم که خود را کتاب هدایت معرفی می کند، جنبه عمومی دارد، حجاب و رعایت آن نیز برای عموم آحاد جامعه بوده و تنها مختص زن یا مرد نیست.

رستمي با بیان اینکه انسان در مسائل معنوی و مادی قابلیت رشد دارد،تصریح کرد: در زندگی انسان مولفه هایی مسلم دانسته شده و همه انسان ها از آن برداشت یکسانی دارند، مثلا همه انسان ها از علم و دانش به عنوان یک ارزش یاد می کنند؛ حیا و حجاب نیز به عنوان یک ارزش برای تمامی ملت ها محسوب مي گردد.

مسئول اداره كل تبليغات اسلامي استان با اشاره به این مساله كه اگر بتوانیم بگوییم دین وآدمی همزادند، پس انسان و پوشش نیز همزاد هم هستند،تصريح کرد: در قرآن کریم نيز آمده است که پوشش در ابتدای خلقت آدمی تعريف و در ذات او نهاده شده است.

وی با بیان اینکه بررسی ها در طول تاريخ نشان می دهد كه مقوله پوشش در همه دورانها اهمیت دارد، عنوان کرد: مطالعه تاریخ تمدن دولت های مختلف حکایت از آن دارد که ستر و پوشش برای تمام انسان ها مهم تلقی می شود.

رستمي حجاب را پدیده انسانی دانست و افزود: بدلایل مختلف همیشه زن ها برای حجاب بیشتر مد نظر بوده اند و فطرت خدادادی آن ها تن دادن به پوشش است.

وی افزود: غرایز قرار داده شده در بشر باید بخوبی مدیریت شود تا از انحطاط انسان جلوگیری شود.

ايشان با بیان اینکه بهره وری بی اندازه از یک غریزه نشان از کم عقلی و جهالت دارد، خاطر نشان کرد: در قرآن آیات متعددی راجع به پوشش وجود دارد و حتی در جایی می گوید«دعوت به برهنگی دعوت به حضور شیطان استـ».

وي در بخش دیگری از سخنان خود با بیان فلسفه حجاب در جمع مبلغان و بانوان فرهیخته به بیان راهکارهای عملی برای مقابله با پديده  بی حجابی در جامعه پرداخت.

لازم به ذكر است كه كارگاه آموزشي حكم حجاب در حكومت اسلامي،با همكاري و مشاركت مديركل دفتر اموربانوان و خانواده استانداري ايلام و اداره كل تبليغات اسلامي استان برگزار گرديده است.