به گزارش راسان؛ اهمیت آب و نقش آن در سلامتی ما انسان ها بر کسی پوشیده نیست و از این رو محققان، نوشیدن ۷ الی ۸ لیوان آب در روز را توصیه می کنند. البته این میزان مصرف آب برای آن هایی که فعالیت بدنی بیشتر و به تبع تعرق بالاتری دارند بیشتر از ۸ […]

images-(1)

به گزارش راسان؛ اهمیت آب و نقش آن در سلامتی ما انسان ها بر کسی پوشیده نیست و از این رو محققان، نوشیدن ۷ الی ۸ لیوان آب در روز را توصیه می کنند.

البته این میزان مصرف آب برای آن هایی که فعالیت بدنی بیشتر و به تبع تعرق بالاتری دارند بیشتر از ۸ لیوان توصیه شده است تا بدن بتواند مقدار آبی را که از این طریق از دست می دهد، جایگزین و جبران کند.

اما محققان صرف نوشیدن آب را موثر نمی دانند و بر این عقیده اند که خوردن آب می تواند در بدن به مراتب بهتر و موثرتر جذب شود. البته منظور محققان از خوردن آب، گاز زدن یخ نیست بلکه منظور آن ها، آبی است که از طریق خوردن میوه ها وارد بدن می شود چرا که ماندگاری و جذب آب موجود در میوه ها در بدن بیشتر از آبیست که از طریق نوشیدن وارد بدن می شود.

دکتر هاروارد موراد در این خصوص عنوان می کند:”زمانی که ما مواد غذایی پر آبی همچون میوه ها و سبزیجات را می خوریم، فرآیند جذب آب به دلیل ساختار این مواد غذایی بسیار آرام تر پیش می رود و این جذب تدریجی بدین معناست که آب موجود در میوه ها و سبزیجات به مدت بیشتری در بدن باقی می مانند و بدن همواره می تواند از آن استفاده کند.”

متخصصان علم رژیم غذایی نیز با اظهارات موراد موافقند و عنوان می کنند خوردن میوه هایی سرشار از آب، می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش وزن نیز داشته باشد چرا که همواره حس سیری در در طول روز به فرد القا می کنند و به تبع، وی سراغ مواد غذایی نخواهد رفت.

منبع:TECHTIMES