سلیمان رستمیان ، در آستانه ۲۳ بهمن ماه سالروزشهادت جمعی از ورزشکاران شهرستان ایلام که درحادثه بمباران هوایی زمین فوتبال بخش چوار درسال ۱۳۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند پیامی صادرکرد

n00153245-b
به گزارش راسان خبر؛ سلیمان رستمیان ، مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران استان ایلام در آستانه ۲۳ بهمن ماه سالروزشهادت جمعی از ورزشکاران شهرستان ایلام که درحادثه بمباران هوایی زمین فوتبال بخش چوار درسال ۱۳۶۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمدند پیامی صادرکرد …
 متن پیام بدین شرح است .
هشت سال دفاع مقدس برای ملت ما مملو از ایثار و جانفشانی وسراسر سرافرازی است.
شهیدان دفاع مقدس همچون نگيني تابناک، برتارک حماسه سازان ايران زمين مي درخشند.
بي شک امنيت و سلامت ما مرهون جانفشاني هاي ايثارگران و خون هاي پاک شهيدان هشت سال دفاع مقدس است که هيچگاه نمي توانيم و نخواهيم توانست ايثار و فداکاري آنان را به تمام و کمال پاس بداريم.
امام راحل در توصيف اين عزيزان فرمودند: ”  با کدام قلم و بيان مي توان از عزيزاني که سنگرهاي جنگ را به محراب مسجد و معراج الي الله تبديل کرند تجليل کرد  “
استان ايلام نيز در طول هشت سال جنگي تحميلي ، آماج حملات رژيم بعث عراق قرار گرفت. اما مردم دلاور اين استان تا آخرين لحظه پايداري کرده و از آب و خاک و شرف و ناموس مملکت دفاع کردند.
اما در ۲۳بهمن سال ۱۳۶۵ واقعه عظيمي در استان ايلام و زمين فوتبال شهر چوار به وقوع پيوست که به جرات مي توان آن را بزرگترين رويداد تاريخ فوتبال ايران ناميد. 
در تاريخ ۲۳بهمن سال ۶۵ و به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامي و جهت ايجاد فضاي نشاط و شادابي در بين مردم جنگ زده استان ايلام، تيم هاي فوتبال منتخب چوار و منتخب جوانان استان ايلام در ساعت ۱۶آغازگر يک مسابقه رويايي و باور نکردني بودند. نيمه اول اين مسابقه با پيروزي ۲بر۱ تيم جوانان استان به پايان رسيد. در بين دو نيمه شهيد حسين هزاوه مربي و بازيکن تيم منتخب چوار به بازيکنان گفت: فرض کنيد در خط مقدم جبهه هستيد.
در حالي که حدود ده دقيقه از نيمه دوم گذشته بود ، هواپيماهاي بي رحم دشمن بعثي با انواع و اقسام بمب ها، زمين فوتبال را تبديل به خط مقدم واقعي کرند. شهيد هزاوه که خودش يک پاسدار بود، لحظاتي قبل از بمباران سعي کرد با فرياد هاي خود همه را روي زمين بخواباند.
در اين روز خونين يونس تلوکي، مجتبي ناصري ، علي نجات کرمي ، علي عباسي ، محمد کمالوندي، جهانگير کاوه، عبدالرزاق مهديه، صيد محمد زارعي ، حسين هزاوه( بازيکنان فوتبال)، حميدرضا رضايتي ( داور مسابقه)، مراد آذرخش، خليل مظفري، سجاد مظفري، محمدجواد مظفري، امجد حيدري(تماشاگران مسابقه) به شهادت رسيدند و علي قيطاسي ، رحمت محمودي ، الياس گهرسودي ، گل مرادفاضلي ، فرمان فولادوند و سلمان کرد( بازيکنان فوتبال ) به افتخار جانبازي نائل شدند.
اينک در دوران ثبات و قوام انقلاب شکوهمند اسلامي ايران، مجال آن است تا خاطره خون و خطر مردان مرد را مرور کنيم و به تکريم شهيداني برآييم که بر قله افتخار ايستاده اند و شميم خونشان دشت به دشت در گذر شتابتاک زمان ، شامه نواز تاريخ است. همان سبزهاي سرخي که در قهقهه هاي مستانه شان و در شادي وصلشان : عند ربهم يرزقونند.