به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ فالح کوهن  پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۲۱ بهمن) در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه ایلام با تبریک دهه مبارک فجر گفت: طرح تحول بیمه سلامت در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید صورت گرفته است و مقرر شد خدمات دهی صرفا برای افرادی که […]

DSC01705

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ فالح کوهن  پیش از ظهر امروز چهارشنبه (۲۱ بهمن) در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه ایلام با تبریک دهه مبارک فجر گفت: طرح تحول بیمه سلامت در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید صورت گرفته است و مقرر شد خدمات دهی صرفا برای افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه سلامت یا درمانی هستند صورت گیرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌ها  برای اجرا در سال آینده را ارائه خدمات درمانی از طریق کارت ملی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این امر برای  سال آینده عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه از پانزدهم اردیبهشت ماه سال گذشته برنامه طرح تحول نظام سلامت در استان کار خود را آغاز کرده است گفت: تاکنون ۵۱ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند.

وی گفت: هم اکنون در سطح استان ۱۸ دفتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت ایرانیان وجود دارد که متقاضیان می توانند برای بهره مندی از این طرح به دفاتر طرف قرارداد مراجعه کنند.

دکتر کوهن تصریح کرد: اتباع خارجی( معاودین) ساکن استان ایلام می توانند برای دریافت دفترچه بیمه سلامت یا کارت بستری  با مراجعه به اداره کل یا دفاتر پیشخوان مورد قرارداد با اداره کل بیمه سلامت با نام نویسی از مزایا و خدمات طرح تحول سلامت در مراکز درمانی دولتی بهره مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام در ادامه، مهمترین اهداف  سازمان بیمه سلامت ایرانیان  را تمرکز امور بیمه سلامت، برقراری عدالت اجتماعی، توسعه کمی و کیفی خدمات و پوشش عادلانه، کاهش سهم پرداخت از جیب مردم و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع عنوان کرد.

وی تاکید کرد فقط افراد فاقد هر نوع بیمه، در سایت مربوطه ثبت‌نام کنند.

کهن تصریح کرد: در حال حاضر ۳ کلینیک ویژه در ایلام در حال ارائه خدمات به شهروندان هستندکه در این راستا خدمات به صورت رایگان ارائه می‌شود که فرانشیز بیماران خاص به صورت سرپایی قبلا ۳۰ به ۷۰ بود که الان ۱۰ به ۹۰ است.

وی ادامه داد: در صورت بستری بیمه شده در یکی از مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت ۹۰ درصد در صندوق روستایی و با رعایت سیستم ارجاع ۹۵ درصد هزینه بر عهده سازمان می باشد.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام در پایان گفت: همچنین متقاضیان می توانند پیشنهادات،انتقادات ویاشکایات خود را ازطریق پست الکترونیکی به آدرس

info.th@ihio.gov.ir یا با تلفن ۱۶۶۶ اعلام نمایند.