رئيس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات انتظامي استان ايلام گفت: شهروندان مراقب کارت هاي بانکي خود باشند کلاهبرداران در کمين هستند.

download

به گزارش راسان؛ سرگرد”علي عباسي کساني”با تشریح این موضوع اظهار داشت:يکي از راههاي سرقت توسط مجرمان سوء استفاده از طريق رمز هاي عابر بانک است که در بيشتر موارد اين نوع سرقت به علت نا آگاهي شهروندان رخ مي دهد.

سرگرد کساني در ادامه بيان داشت : اگر در مسافرت هاي نوروزي خود مجبور شديد رمز خود را براي دريافت وجه به صندوقدار بانک يا فروشگاه‌هاي مجهز به دستگاه پرداخت الکترونيکي POS اعلام کنيد، بلافاصله پس از بازگشت نسبت به تغيير رمز اول و دوم کارت عابر بانک خود اقدام کنيد.

وي افزود:مسافران به هيچ عنوان کارت عابر بانک و رمز خود را در اختيار ديگران نگذارند، و در صورت عدم آشنايي به دستگاه خودپرداز، از افراد موثق و مورد اعتماد اعضاي خانواده براي پرداخت قبوض يا دريافت وجه استفاده کنيد.

رئيس پليس فتا در پايان گفت: پليس فتا آمادگي مقابله با جرايم اينترنتي را دارد و از عموم مردم تقاضا داريم در صورت مواجهه با جرايم اينترنتي مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش يا با شماره تلفن هاي ۶۵-۲۱۸۲۳۶۱-۰۸۴ تماس حاصل نمايند.