همزمان با پنجمین روز از ایام گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، نخستین مسابقه ماشین های قدرتی (آفرود) ویژه استان های غرب کشور صبح جمعه در پارک جنگلی چغاسبز ایلام برگزار شد.

IMG_7970

به گزارش رسان خبر؛ بهروز حیدرزاده ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و با تقدیر از حضور مردم و مسئولان استان در این مسابقات گفت: توسعه برنامه های شاد با هدف تقویت روحیه نشاط و شادابی مردم یکی از اهداف این اداره کل است.
مدیر کل ورزش وجوانان با مناسب توصیف کردن پیست های اتومبیلرانی برای جوانان افزود : با توجه به پتانسیل و انگیزه بالای جوانان به مسابقات و رشته های مهیج در اولین فرصت هیات اتومبیل رانی در استان راه اندازی خواهد شد که جوانان بصورت سازمان یافته در جای مشخص و استانداری به رشته مورد علاقه خود بپردازند.
ایشان ادامه داد: خوشبختانه شرایط متنوع آب هوایی منطقه ظرفیت لازم برای فعال کردن رشته های مختلف این رشته از جمله پیست های آفرود ، موتور سواری و حتی رالی های خانوادگی را دارد.

مدیر کل ورزش وجوانان رشته اتومبیل رانی و فعال کردن پیست های آن را یکی از رشته های دانست که نیاز به حمایت و همراهی بخش خصوص دارد و عنوان کرد: در جایی که همکاری بین نهادها و ادارات و بخش خصوصی باشد شاهد بهترین بازده کاری هستیم ، مثل برنامه امروز که اداره کل میراث فرهنگی ، شهرداری و شورای شهر و اداره کل ورزش وجوانان با همراهی بخش خصوصی توانسته برنامه مهیج و با نشاطی را برای جوانان اجرا کند که انگیزه حضور آنها افزایش یابد.

در این مسابقه که با حضور ۲۲۰ خودروی قدرتی از استان های کرمانشاه، همدان، لرستان، کردستان و ایلام ماشین های شرکت کننده در دو بخش چهار سیلندر و شش سیلندر در پیست طبیعی واقع در پارک جنگلی چغاسبز از پستی و بلندی عبور و با هم رقابت کرده و در پایان به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.
آیین افتتاحیه این مسابقه با حضور استاندار ایلام، نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل ورزش وجوانان ، مدیرکل میراث فرهنگی استان و برخی از مدیران دستگاه های اجرایی، شهردار ایلام و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
شمار زیادی از مردم بویژه جوانان و نوجوانان با اشتیاق و شور خاصی به تماشای این مسابقه مهیج پرداختند.