به گزارش راسان؛ مشاور معاون وزیر و دبیر کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان، در این مراسم اظهار داشت:سازوکاری فراهم شده است که این مراسم های تجلیل از باشگاههای برتر هرساله انجام گیرد ، و باشگاهاهی که به وزارت ورزش و جوانان و اداراه کل در مسیر توسعه ورزش قهرمانی و همگانی کمک میکنند […]

۴۴۴۴۴۴

به گزارش راسان؛ مشاور معاون وزیر و دبیر کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان، در این مراسم اظهار داشت:سازوکاری فراهم شده است که این مراسم های تجلیل از باشگاههای برتر هرساله انجام گیرد ، و باشگاهاهی که به وزارت ورزش و جوانان و اداراه کل در مسیر توسعه ورزش قهرمانی و همگانی کمک میکنند دیده شوند و از آنها تجلیل شود و با این روش آن باشگاه میتواند در سطح استان مطرح شود.
وی عنوان کرد : به همین منظور برای اهمیت بیشتر به توسعه کمی و کیفی باشگاه یک روز از هفته تربیت بدنی بنام باشگاه داری اختصاص پیدا کرده است که انشالله از سال آینده همزمان با سراسر کشور مراسمهای تجلیل از باشگاههای برتر در این روز برگزار خواهد شد.
امیر عفراتی راه اندازی نرم‌افزار جامع کشوری برای باشگاه داران را از جمله اقدامات اولیه در زمان انتصاب خود عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این نرم افزار اطلاعات باشگاه‌های مختلف سراسر کشوردر سامانه ثبت میشود وعلاوه بر دسترسی اسان مراجعین ، باشگاه داران عزیز میتواند کارهای اداری خود را از طریق دفاتر پیشخوان انجام دهند و البته ارتباط باشگاه داران با اداره کل و وزارت بیشتر خواهد شد.

ایشان تصریح کرد :در ضمن این نرم افزار دارای قابلیت مکان یابی است و نشان میدهد در کدام منطقه تراکم باشگاه وجود دارد ویا اینکه در آن منطقه باشگاهی وجود ندارد به نوعی آمایش را برای افراد متقاضی تأسیس باشگاه ها ایجاد میکند که فرد متقاضی در جایی سرمایه گذاری کند که باشگاهی وجود ندارد و یا اینکه بر طبق آمایش اداره کل نیازمند مجوز رشته خاص در آن منطقه است.

دبیر کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: تاکنون اطلاعات نزدیک به ۱۷هزار باشگاه ورزشی سراسر کشور با جزئیات در این سامانه وارد شده است و می‌توان برای آنها برنامه‌ریزی انجام داد.

عفراتی خاطرنشان کرد: علاوه براین نرم‌افزار دیگری در حال طراحی است که به نوعی ارتباط دوسویه بین ما و شما باشگاه‌داران ایجاد می‌کند و بحث نظارت بر باشگاه‌ها را بیشتر می‌کند.

مشاور معاون وزیر علاوه بر تدوین شیوه نامه تشویقی برای باشگاهها که شامل همین مراسمهای تجلیل میشود ، تدوین شیوه‌نامه انضباطی باشگاه‌ها از دیگر کارهای کمیسیون ماده پنج وزارت عنوان کرد و گفت: کمیسیون بدوی در استان‌ها تشکیل شده است و تخلفات باشگاه‌ها از طریق این کمیسیون پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر تشکیل اتحادیه باشگاه‌ها در استان‌های مختلف بیان کرد: هدف ما تشویق باشگاه داران به ایجاد اتحادیه صنفی است که کمک کمیسیون ماده ۵ استانها را در امر نظارت و قیمت گذار یاری می کند .

امیر عفراتی در خصوص بازنگری در اساسنامه تأسیس باشگاه ها گفت: کلیه رشته ها در فدراسیون که در حال حاضر شرایط عمومی باشگاه و فدراسیون دوچرخه سواری بررسی و تصویب در کارگروه تخصصی قرار گرفته است و به نوبت مابقی رشته ها نیز بررسی می شود.

او افزود : لوایح و طرح هایی که در این مدت مورد تأیید هیئت دولت قرار گرفته حق پذیره باشگاه است و طرح معافیت یا کاهش ارزش افزوده در دستور کارکمیسیون ماده به صورت طرح در مجلس شورای اسلامی است که کمیسیون دنبال می کند.
دبیر کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش وجوانان ادامه داد: با رایزنی ها بعمل آمده با فدارسیون پزشکی ورزشی از سال ۹۵ به بعد بیمه بصورت ۳۶۵ روزه صادر میشود بطوریکه هر فردی از زمانی که بیمه میشود تا ۳۶۵ روز بعد از آن بیمه خواهد شد و اعتبار کارت بیمه با اتمام سال به پایان نمی رسد.
عفراتی با اعلام دو خبر خوب دیگر در این مراسم خاطرنشان کرد: در تعرفه بیمه سال آینده برای دانش آموزان و عشایر تعرفه پایین آمده است و افرادی که قصد احداث باشگاه دارند میتواند با همکاری ادارات کل و شهرداری برای درآمد زایی ده درصد از ملک خود را به تجاری اختصاص دهند چراکه هزینه های باشگاهها بیشتر از مقدار درآمد آنها است.