کلانتری گفت : رویکرد دولت تدبیر و امید ارتقاء مشارکت اجتماعی نهادمند است.

کلانتری۵۶_۲۴۷۵۴
به گزارش راسان خبر، حسین کلانتری در نشست شورای ساماندهی امور جوانان که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی سازمانهای مردم نهاددر اینده نیازمند راه اندازی یک مرکزی برای شبکه سازی، افزایش ارتباطات و ارتقاء مشارکت اجتماعی در جامعه است.
وی افزود: اگر ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در مسیر درست هدایت شود منجر به ایجاد تحول در جامعه می شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام نیز در این نشست بر خودباوری جوانان برای واگذاری مسئولیت ها تاکید کرد و خواستار تسهیل در فرآیند نهادمند شدن سازمان های مردم نهاد شد تا زمینه ای برای ایجاد اعتماد و ارتقاء مشارکت فراهم آید.
حسین کلانتری افزود: باید از انرژی و نقاط قوت جوانان در انجام امور مثبت استفاده کنیم، بعنوان مثال انرژی جوانان در دوران دفاع مقدس درست هدایت شد که نتیجه آن این بود که در مقابل هجوم دشمن ایستادگی کردند و باعث سرافرازی نظام و انقلاب شد.
وی تاکید کرد: ۳۵ درصد جمعیت استان (بیش از ۲۰۰ هزار نفر) بین ۱۵ تا ۲۹ سال است که باید در این زمینه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.
معاون استاندار ایلام یادآور شد: سازمان های مردم نهاد حق ورود به مسائل سیاسی را ندارد چرا که این گونه فعالیت ها برای احزاب تعریف شده است.
کلانتری از همه دستگاه های اجرایی خواست کلیه اقدامات خود را از سال گذشته و امسال در رابطه با جوانان در حوزه های مختلف با رویکرد مقایسه ای بررسی و نتایج بدست آمده را جهت استحضار استاندار به دبیرخانه این شورا ارسال شود.