به گزارش راسان خبر، جلسه نهاد دانشگاه های استانبا حضور مسئولین، معاونین ، دبیران هم اندیشی ، مدیران گروه معارف ، مدیران اجرایی ،واحد خواهران و کارشناسان نهاد در دانشگاه ایلام برگزار شد. معاون نهاد رهبری دانشگاه ایلام: دهه فجر چشمه جوشان بصیرت و آگاهی ، عزت و حقیقت طلبی ، استقلال ، آزادی و […]

۳

به گزارش راسان خبر، جلسه نهاد دانشگاه های استانبا حضور مسئولین، معاونین ، دبیران هم اندیشی ، مدیران گروه معارف ، مدیران اجرایی ،واحد خواهران و کارشناسان نهاد در دانشگاه ایلام برگزار شد.

معاون نهاد رهبری دانشگاه ایلام: دهه فجر چشمه جوشان بصیرت و آگاهی ، عزت و حقیقت طلبی ، استقلال ، آزادی و نفی استبداد داخلی و سلطه استکبار جهانی است

حجت الاسلام محمد باقر هاشمی، معاون نهاد رهبری دانشگاه ایلام و دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین با اشاره به جایگاه نهاد و رسالت مهم مجموعه و اهداف تعریف شده بیان داشت: وظیفه ما توسعه و تعمیق آگاهی ها و علائق اسلامی دانشجویان و دانشگاهیان و تبیین ارزشهای اسلامی و همچنین ایجاد گسترش فضای معنوی و اسلامی در دانشگاه‌ها و رشد فضائل اخلاقی در دانشگاهیان است.

معاون نهاد در دانشگاههای استان اظهار داشت: رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه و حمایت و هدایت فکری تشکل های دانشجویی و دانشگاهی و حاکمیت بخشیدن به ارزشهای اسلامی و انقلابی در سطوح اجرایی و علمی از وظایف ذاتی و ماموریت های اصلی دفاتر  نهاد در دانشگاه می باشد . ایشان با اشاره به ظرفیت‌ها ، فرصت ها و نیازها و تهدیدها گفتند باید با نگاه واقع بینانه مطالعه همه جانبه و تصمیم خردمندانه آسیب ها را به حداقل برسانیم.

حجت الاسلام هاشمی افزود: یکی دیگر از ماموریت‌های مهم نهاد را رصد مسائل سیاسی ، فرهنگی و اعتقادی خواند و مقابله با ترویج عقائد و افکار انحرافی ، تهاجم فرهنگی ، جنگ نرم و نفوذ دشمن و آگاهی بخشی نسبت به فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی باید بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

معاون نهاد دانشگاه ایلام گفت: تقویت روح خود باوری و استقلال فکری ، خدا محوری، شهادت طلبی ، عدالت خواهی، دشمن شناسی و اجرای مطالبات مقام معظم رهبری را از دیگر وظایف نهاد در میان دانشگاهیان ذکر نمود و دهه فجر را چشمه جوشان بصیرت و آگاهی ، عزت و حقیقت طلبی ، استقلال ، آزادی و نفی استبداد داخلی و سلطه استکبار جهانی ذکر کرد و حضور آگاهانه و متواضعانه و حداکثری در انتخابات را اوج وحدت و همدلی و تجلی انسجام ملی دانست.