راسان خبر؛ امیر مهردادی معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان ایلام در جشنواره ی خیرین مدرسه ساز با حضور مسئولین، دانش آموزان، اولیاء و خیرین مدرسه ساز در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان مهران برگزار گردید ضمن تبریک هفته ی وحدت و لزوم اتحاد میان مسلمانان و تقدیر از مردم و جامعه ی شریف […]

۵۱

راسان خبر؛ امیر مهردادی معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان ایلام در جشنواره ی خیرین مدرسه ساز با حضور مسئولین، دانش آموزان، اولیاء و خیرین مدرسه ساز در محل اداره آموزش و پرورش شهرستان مهران برگزار گردید ضمن تبریک هفته ی وحدت و لزوم اتحاد میان مسلمانان و تقدیر از مردم و جامعه ی شریف فرهنگیان شهرستان به خاطر استقبال از زائرین اربعین حسینی، افزود: ساخت مدرسه موجب سعادت در دنیا و آخرت  خیرین مدرسه ساز خواهد شد.

وی با قدردانی از زحمات مسئولین اداره کل نوسازی مدارس استان و خیرین نیک اندیش خاطر نشان کرد: اهمیت احداث مدارس از ساخت مساجد کمتر نیست چرا که فرزندان ما پس از خانه و خانواده مسائل علمی و اخلاقی را در مدارس فرا می گیرند. لذا ساخت فضاهای آموزشی و برنامه ریزی برای ارتقاء علمی، معرفتی و تربیتی ضرورتی غیر قابل انکار است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل با اشاره به اینکه حیات و ممات هرجامعه ای به تربیت آن جامعه بستگی دارد. و هرجامعه ای که به این موضوع اهمیت داده بدون تردید اثرات مثبت آن را دیده است؛ افزود: خیرین مدرسه ساز با داشتن آگاهی و معرفت نسبت به اهمیت مدرسه سازی وارد این عرصه شده اند.

وی خیرین مدرسه ساز را جهادگران عرصه ی تعلیم و تربیت دانست و عنوان کرد: خیرین اهمیت و لذت ساختن مدرسه را با جان و دل درک کرده اند و اقدام به ساخت کلاس های درس برای آینده سازان ایران اسلامی نموده اند.

در پایان ایشان و هیئت همراه از مدارس روستای چنگوله بازدید و طی جلسه ای با شورای روستا و دهیار و بخشدار مرکزی مهران به بررسی مشکلات فضاهای آموزشی این روستا پرداختند. یاد آوری لازم است که با همت اهالی منطقه یک قطعه زمین جهت احداث یک واحد مدرسه اهداء گردید.