مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: در آستانه نوروز ۹۵ ظرفیت های منحصربفرد گردشگری این استان در شبکه های ملی به گردشگران و مسافران نوروزی معرفی می شود.

shanbeh

به گزارش راسان؛ عبدالمالک شنبه زاده افزود: برنامه هایی با هدف معرفی مناطق تاریخی و طبیعی استان ایلام از شبکه های ملی از جمله شبکه دو، جام جم و شما در روزهای آینده پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه این استان بر خلاف سال های گذشته دیگر ناشناخته نیست زیرا در دو سال گذشته صدها هزار زائر حسینی به ویژه در ایام منتهی به اربعین از سراسر کشور وارد این استان شده و از طریق مرز بین المللی مهران راهی عتبات عالیات شدند، اظهار کرد: با این وجود همه باید برای معرفی استان تلاش کنیم.
وی بیان کرد: استان ایلام با جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی بکر و منحصربفرد به عنوان یک استان چهار فصل در تمامی ایام سال پذیرای گردشران است اما نیازمند معرفی در سطح ملی است و رسانه ها باید برای معرفی جاذبه های گردشگری ایلام تلاش کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: تمام امکانات استان ایلام برای پذیرایی از گردشگران در تمام فصول و در حال حاضر برای تعطیلات نوروز ۹۵ مهیا شده است تا گردشگران بتوانند به راحتی از جاذبه های طبیعی و تاریخی استان بازدید کنند.

شنبه زاده افزود: یکی از موارد بسیار مهم برای جذب گردشگران ایجاد زیرساختهای گردشگری در جاذبه های استان است که به طور جدی در میراث فرهنگی استان در حال پیگیری است تا زمینه ارائه خدمات بیشتر به گردشگران فراهم شود.

وی اظهار کرد: از یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی استان بیش از ۷۲۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و ۳۳ رشته صنایع دستی نیز در این استان در حال تولید است که می تواند گردشگران بسیار زیادی را به استان جذب کند.