رييس پليس راهنمايي و رانندگي استان ايلام از توزيع کلاه ايمني رايگان به موتور سواران در ايلام خبر داد.

download-(1)

به گزارش راسان خبر؛ سرهنگ “نوراله خادم ”  با اعلام اين خبر ،گفت:با هماهنگي هاي بعمل آمده با اداره آموزش و فرهنگ ترافيک پليس راهور و سازمان پايانه ها و حمل و نقل استان ايلام به موتور سواران کلاه ايمني رايگان توزيع خواهد شد.

وي هدف از اجراي اين طرح را ارتقاء سطح ايمني موتور سواران و ترغيب آنان به استفاده از کلاه ايمني عنوان کرد ، و افزود: با اين طرح ميتوان حوادث و سوانح مربوط به موتور سواران را به حداقل ممکن رساند.

سرهنگ “خادم “افزود : کلاه ايمني ، البته از نوع استاندارد آن ، يکي از وسايل و تجهيزات ايمني مهم و مورد نياز موتور سيکلت سواران است که در چند سال اخير استفاده از آن در کشور ما نيز تاکيد و پيگيري مي‌شود.

اين مقام مسئول خاطر نشان کرد:گاهي يک ضربه کوچک ممکن است ، منجر به شکستگي فک شده که اين امر باعث انسداد راه هوايي ، خفگي و مرگ و مير مصدوم خواهد شد .

وي به افزايش بي رويه موتور سيکلت و استفاده از آن جهت رفت و آمدهاي درون شهري اشاره کرد و عنوان کرد: غير ايمن بودن اين وسيله نقليه و استفاده روز افزون از آن توسط جوانان با افزايش بروز سوانح ترافيکي مرتبط با موتور سواران نيز همراه بوده است.

سرهنگ خادم در پايان گفت : طرح توزيع کلاه ايمني رايگان در بين موتور سواران در سراسر استان با حمايت صميمانه سازمان پايانه ها و حمل و نقل استان در دستور کار است.