در آستانه ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا، مدیرکل و مسئولان بنیاد شهید و امورایثارگران استان ایلام با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه ایلام دیدار و ملاقات نمودند .

n00156722-b

به گزارش راسان؛ حجه الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) و تمجید خدمات مدیرکل وخادمان شهدا دربنیادشهید به جامعه ایثارگری ، خدمت در این نهاد را یک توفیق بزرگ الهی ذکر کرد و گفت:
فلسفه تاسیس بنیاد شهید توسط امام راحل ارج نهادن به مقام والای شهیدان ، خدمت رسانی به به خانواده های معظم شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است .
نماینده ولی فقیه در استان عزت بین المللی ایران اسلامی رامرهون عظمت شهیدان وجان فشانیهای ایثارگران دانست
وافزود :   اگر دشمنان نظام جرات تعرض به کشور ما را ندارند بدلیل قدرت بازدارندگی فرهنگ شهادت است وهمین فرهنگ ارزشمند تمامی امیدهای آنان رابه یاس مبدل کرده است .
امام جمعه ایلام به توطئه های استکبار برای آسیب رساندن به ملت ایران اشاره کرد و گفت : ملت فداکار ما در هشت سال دفاع مقدس حماسه های بزرگی خلق کردند و تمام اهداف پلید نظام سلطه را خنثی کرد.
حجه الاسلام والمسلمین لطفی به نقش ارزشمند فرهنگ شهادت و بسط و گسترش آن تاکید کرد و تصریح کرد :  دشمنان و مزدوران داخلی در دوران اصلاحات نقشه های شومی برای کمرنگ جلوه دادن فرهنگ شهادت درسر داشتند و می خواستند با انجام کارهای ضدفرهنگی مشعل فروزان شهادت را خاموش کنند و نظرها رامعطوف به مسایل ملی گرایی نمایند که با تدبیرو ژرف نگری رهبرمعظم انقلاب  درایام عیدنوروز وحضور معظم له درمناطق عملیاتی شلمچه همه نظرها بسوی شهیدان معطوف گردید وسیل خروشان مردم ایران اسلامی بطرف شلمچه ومناطق جنگی سرازیر گردید.
نماینده ولی فقیه در استان در ادامه به برخی توانمندیهای فرزندان شاهد و ایثارگر در عرصه علم دانش اشاره کرد که باعث فخر و مباهات است که آنان درعالیترین مراتب علمی قرار دارند.
وی همچنین به مشکلات جامعه ایثارگری در حوزه اشتغال اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد این نارسائیها با تدبیر مسئولان نظام مرتفع گردد.
قبل از سخنان نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام سلیمان رستمیان ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان ایلام درهشت سال دفاع مقدس شمه ای از خدمات این بنیاد در سال جاری را تشریح و خاطرنشان کرد ، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از اسوه های صبر و پایداری از مهمترین وظایف خادمان در این نهاد است .
وی درادامه به تجلیل ، پاسداشت وبزرگداشت برنامه های روزشهید اشاره کرد و افزود : برنامه های مختلفی نظیردیدار با اسوه های صبر و مقاومت ، جشنواره ورزشی همکاران ،نشست مشاوران ایثارگران ، هم اندیشی اصحاب رسانه و روابط عمومی ها ، برگزاری نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با حضور استاندار محترم ،رونمایی از کتاب وصیت نامه شهدا ،غرس ۳۰۰۰ نهال به یاد شهدا ، وحضور درمراسم عبادی وسیاسی نماز جمعه  ، برگزاری همایش زینبیون ، برگزاری مسابقات ورزشی در بین جامعه ایثارگری و تسریع دراجرای طرح پایش سلامت ازجمله برنامه هایی است که ازسوی بنیاد برنامه ریزی و اجرایی خواهد شد.