به گزارش راسان؛ قاسم هاشمی نژاد، شاعر معاصر، نویسنده رمان تحسین برانگیز ” فیل در  تاریکی” و مصحح و تحشیه نویس آثار کلاسیک فارسی دار فانی را وداع گفت. قاسم هاشمی نژاد متولد سال ۱۳۱۹ که چند سال پیش به واسطه انتشار مجموعه مقالاتش (بوته بر بوته)در انتشارات هرمس و به مقدمه نویسنده معاصر، جعفر […]

۶۹۴۷۴_۶۳۵۹۵۱۴۳۳۸۰۳۴۱۹۷۸۲_l

به گزارش راسان؛ قاسم هاشمی نژاد، شاعر معاصر، نویسنده رمان تحسین برانگیز ” فیل در  تاریکی” و مصحح و تحشیه نویس آثار کلاسیک فارسی دار فانی را وداع گفت.

قاسم هاشمی نژاد متولد سال ۱۳۱۹ که چند سال پیش به واسطه انتشار مجموعه مقالاتش (بوته بر بوته)در انتشارات هرمس و به مقدمه نویسنده معاصر، جعفر مدرس صادقی رسانه‌ای شد و گروهی از مخاطبان را یاد رمان معروف و پلیسی او یعنی “فیل در تاریکی” انداخت، جمعه ۱۳ فروردین درگذشت.

رمان‌هایی با عنوان “فیل در تاریکی”، “تک‌چهره در دو قاب”، “خیرالنساء: یک سرگذشت”، کار کودکانه “توی زیبایی راه می‌روم”، و دو مجموعه شعر مهم با نام “گواهی عاشقی اگر بپذیرند” و “پری خوانی”  از آثار اوست.

تصحیح و تحشیه سفرنامه ناصرخسرو قبادیانی مروزی، “در ورق صوفیان: سه مقاله در حوزه عرفان”، “قصه‌های عرفانی: تعریف، تبیین، طبقه‌بندی”، “حکایت‌های عرفانی: ۲۰۱ گزیده روایی از دفتر معرفت‌پیشگان”،”سیبی و دو آینه: در مقامات و مناقب عارفان فره‌مند” و … از دیگر کارهای هاشمی نژاد است.

او در مقام مترجم نیز آثاری منتشر کرده است از جمله؛ “کارنامه اردشیر بابکان”،”مولودی: نمایش منظوم، تی. اس. الیوت” و اثر معروف ریموند چندلر: “خواب گران”.

منبع: هنر انلاین