راسان خبر؛  بنا بر اخبار موثق از هیات های نظارت، ۵۸ درصد از ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی  رد صلاحیت شده اند..یعنی حدود ۷۰۰۰نفر…. اکثر رد صلاحیت شدگان از طرفداران دولت دکتر روحانی و جریان اعتدال و اصلاحات هستند، به نحوی که  فقط برای  کمتر از ۱۰درصد حوزه های انتخابیه  امکان رقابت وجود دارد و […]

IMG-20150808-WA0009

راسان خبر؛  بنا بر اخبار موثق از هیات های نظارت، ۵۸ درصد از ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی  رد صلاحیت شده اند..یعنی حدود ۷۰۰۰نفر….
اکثر رد صلاحیت شدگان از طرفداران دولت دکتر روحانی و جریان اعتدال و اصلاحات هستند، به نحوی که  فقط برای  کمتر از ۱۰درصد حوزه های انتخابیه  امکان رقابت وجود دارد و در سایر حوزه ها افراد تایید شده یکپارچه از جریان اصول گرایی هستند. که فردای پس از انتخابات  با افتخار اعلام پیروزی میکنند.  ولی غافل از اینکه با رای هیات نظارت چینش شده اند و ورود آنها به مجلس ناشی از غربال گری هیات های نظارت و خذف افراد توانمند است.

وقتی شخصی مثل علی مطهری که خود اصولگرا ولی منتقد است رد صلاحیت میشود،  دیگه چه انتظاری برای  تایید صلاحیت دیگران میرود.

بر این اساس میتوان گفت که انتخابات مجلس دو مرحله ای شده است و توان  انتخاب مستقیم  از مردم گرفته شده است.  یعنی زمانی که حدود  ۶۰ درصد  نامزدها  از چرخه انتخاب حذف می شوند،  در واقع یک مرحله از انتخابات برگزار شده است و مدعیان اصلی و رای آور  حذف شده اند و میدان برای افراد ضعیف تر باز شده است.
  در نهایت از کل کشور کمتر از  ۱۰درصد از طرفداران دولت وارد مجلس می شوند که صدایشان به جایی نخواهد رسید.  
هیات های نظارت بر خلاف نظر مستقیم مقام معظم رهبری عمل میکنند.  همین هفته قبل  معظم اله فرمودند: ((باید تدبیری  لحاظ شود که حتی کسانی که  رهبری و نظام را قبول ندارند در انتخابات شرکت کنند.))
حال با این کار هیات های نظارت کاندیدایی باقی نمی ماند که  اکثریت مردم بخاطر  انتخاب او در انتخابات شرکت کنند. و این بزرگترین ضربه به نظام و جمهوری اسلامی ایران است.
باید بزرگان نظام و شواری محترم نگهبان با تجدید نظر اساسی،  داوطلبین را که هیچ مدرک و مستندی علیه آنها وجود ندارد،  تایید صلاحیت نمایند و زمینه ورود آنها به چرخه انتخابات را فراهم نمایند.  مگر نه اینکه طبق قانون اساسی اصل بر برائت است،  مگر اینکه خلاف آن اثبات شود.انتظار عامه مردم این است که هر کاندیدایی که مراجع چهارگانه  صلاحیت او را تایید کرده اند،  اجازه ورود به انتخابات داشته باشد  و هیچ کاندیدایی به ناحق حذف نشود. تا انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم داشته باشیم  که بار دیگر جهانیان شاهد حماسه ای دیگر  از طرف ملت عزیزمان در حمایت از نظام ایرانی _اسلامی باشند.

اختصاصی راسان خبر/ مجتبی شیرخانی روزنامه نگار