وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی سیستم تغییر اپراتور تلفن همراه بدون تعویض شماره تا سال آینده خبر داد.

images-(1)images-(1)

به گزارش راسان به نقل از  ایسنا؛ محمود واعظی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا سال آینده مردم می توانند بدون این که شماره تلفن همراه خود را عوض کنند، طی یک سال دوبار اپراتور مورد نظرشان را تغییر دهند.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: بدون شک این امر سبب ایجاد گشایش هایی در حوزه فناوری اطلاعات می شود؛ بنابراین می توانیم در تعاملات با کشورهای دیگر به منطور انتقال فناوری و یا خط تولید آزادانه کشور مورد نظر را انتخاب کنیم.

واعظی افزود: در این صورت رقابتی شدن تکنولوژی بالا رفته و کشورهای مختلف می توانند در مناقصه ها شرکت کنند؛ در این راستا قیمت ها نیز کاهش می یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در حوزه انتقال فناوری با کشورها می توان آزادانه عمل کرد، گفت: هنگام خرید از خارج کشور نیز دیگر مجبور به پرداخت همه پول به صورت یکجا نیستیم بلکه آن را می توان در فواصل زمانی مختلف پرداخت کرد.

وی خاطرنشان کرد: با انجام مذاکرات هسته ای می توان قدم های بزرگی در توسعه تکنولوژی فضایی و ماهواره ای برداشت.

واعظی در خصوص زیر ساخت های خراسان شمالی نیز اظهار کرد: با توجه به ضعف زیر ساخت های خراسان شمالی با استان های دارای قدمت، توسعه شاخص ها نیازمند زمان است.

او ادامه داد: سال گذشته ۱۶۲۰ میلیارد ریال به منظور نوسازی شبکه تلفن همراه و ایجاد نسل سوم، فیبر نوری و توسعه زیرساخت ها در استان هزینه شده که امسال نیز مقرر است۶۸۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر در این منطقه هزینه شود.