به گزارش راسان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه شورای اداری استان نیز گفت: مسئله اقتصاد با شعارو سخنرانی حل نخواهد شد بلکه این امر نیازمندبرنامه ریزی و قانون گذاری است. واعظی ادامه داد: از همه این عوامل مهم تر کوچک کردن بدنه دولت و کاهش تصدی گری است؛ بنابراین […]

۱۵۱۱۱۵_۹۱۴

به گزارش راسان؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه شورای اداری استان نیز گفت: مسئله اقتصاد با شعارو سخنرانی حل نخواهد شد بلکه این امر نیازمندبرنامه ریزی و قانون گذاری است.

واعظی ادامه داد: از همه این عوامل مهم تر کوچک کردن بدنه دولت و کاهش تصدی گری است؛ بنابراین باید براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی همه امور به مردم واگذار شود.

وی افزود: در گذشته تورم ۴۰ درصد بود اما هم اکنون این شاخص به ۱۵ درصد رسیده و طی دو تا سه ماه آینده نیز با تصویب لوایح مختلف در مجلس شورای اسلامی،آرام آرام از رکود خارج خواهیم شد و امور اواخر امسال و اوایل سال آینده رونق می یابد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تحریم ها و انجام مذاکرات هسته ای گفت: قطعا اگر هدایت و حمایت های رهبری و مقاومت مردم نبود به این نقطه در حال حاضر نمی رسیدیم.

وی با اشاره به ایجاد ایران هراسی و شیعه هراسی در جامعه جهانی علیه ایران خاطر نشان کرد: امروز همه متوجه شده اند که بدون ایران نمی توانند در مقابل تندروی ها و افراطی گری ها مقابله کنند.

واعظی با بیان اینکه هم اکنون شرایط بین المللی با گذشته فرق دارد، افزود: با توجه به تنظیم روابط با کشورهای همسایه هم اکنون ایران روابط خوبی با این کشورها دارد.

وی افزود: باید به زودی تجهیزات نسل سوم و چهارم تلفن همراه در خراسان شمالی نصب شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: همه تعهدات وزارت ارتباطات در سفر رهبری به خراسان شمالی انجام شده و فقط راه اندازی دیتا سنتر بوده که با خرید ساختمان مورد نظر این پروژه نیز محقق خواهد شد.

وی در حوزه اشتغال زایی نیز گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال یکی از دغدغه های مهم دولت است؛ بنابراین کمیته مشترکی به منظور ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان این حوزه برای تولید محتوا،دولت الکترونیک و برنامه نویسی راه اندازی شده است.

به گزارش ایسنا، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دو پروژه توسعه پهنای باند دسترسی دیتا اپراتورها و توسعه و تکمیل زیرساخت های برق در مرکز استان خراسان شمالی به بهره برداری رسید.