نامزد انتخاباتی آمریکا در سخنرانی در کمپین تبلیغاتی خود گفت از جمله کارهایی که در ابتدای ریاست جمهوری انجام خواهد داد، پاره کردن توافق هسته ای ایران است.

JamNewsImage08023330

به گزارش راسان خبر؛ وب سایت آمریکایی فاکس نیوز در گزارشی نوشت: نامزد انتخاباتی آمریکا در سخنرانی در کمپین تبلیغاتی خود گفت از جمله کارهایی که در ابتدای ریاست جمهوری انجام خواهد داد، پاره کردن توافق هسته ای ایران است.

تد کروز گفت: اولین کاری که قصد دارم در اولین روز ریاست جمهوری خود انجام دهم این است که تمام تصمیمات اجرایی غیر قانونی و مغایر با قانون اساسی باراک اوباما را لغو خواهم کرد .

وی ادامه داد : دومین کار که در روز اول ریاست جمهوری انجام خواهم داد این است که به وزارت دادگستری دستور دهم تحقیقات خود در زمینه تنظیم خانواده تنظیم شده ( اشاره به سقط جنین) را به انجام برساند و هرگونه اقدام خلاف قانون در این زمینه را تحت پیگرد قانونی قرار دهد  .

تد کروز گفت : سومین  کاری که انجام خواهم داد این است که به وزارت دادگستری دستور دهم در سراسر کشور به هرگونه  تلاش برای محدود کردن آزادی مذهبی پایان داده شود.

کاندیدای احتمالی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: چهارمین کاری که انجام خواهم داد پاره کردن توافق فاجعه بار هسته ای با ایران خواهد بود . وی پنجمین کار خود در اولین روز ریاست جمهوری اش را انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل (سرزمین های اشغالی ) به بیت المقدس به عنوان پایتخت دایمی اسرائیل اعلام کرد.