معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: میزان ابتلا به بیماری سالک در استان در ۱۰ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش داشته است.

۱۶۵۶۵۳_۶۳۵۲۷۹۷۳۳۱۷۰۹۹۹۶۸۵_l

به گزارش راسان خبر؛ دکتر راضی ناصری فر با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و ۱۷۷ نفر در نقاط مختلف استان به بیماری سالک مبتلا شده اند که بیشتر موارد ابتلا در ماه های ابتدای امسال بوده است. 

 به گفته وی این میزان کاهش ابتلا در استان به خاطر انجام اقدامات پیشگیرانه، کنترلی و آموزشی تعداد ابتلا به این بیماری در مقایسه با آمار مبتلایان درسال گذشته بوده است.
 
وی افزود: سال گذشته به خاطر زلزله جنوب استان و حجم زیاد عبور و تردد در مرز عراق ، بیماری سالک در استان روند افزایشی چشمگیری داشت، به طوری که در این سال یک هزار و ۵۶۷ نفر به بیماری سالک مبتلا شدند.
 
ناصری ادامه داد: با توجه به فعل و انفعال حشره ناقل بیماری در ماه های پایانی سال و امکان افزایش ابتلا به این بیماری در اسفند ماه، آمار مقایسه ای دقیق و واقعی با سال ۹۳ پس از پایان سال جاری انجام پذیر است.
 
رئیس مرکز بهداشت استان تاکید کرد: همه اقدام های کنترلی، پیشگیرانه، آموزشی از جمله سم پاشی، پاکسازی محیط، برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی برای اقشار مختلف از جمله دانش آموزان برای جلوگیری از شیوع این بیماری در دست اقدام و برنامه ریزی است.
 
وی از انجام عملیات های شناسایی کانون های انتشار و انتقال بیماری سالک در نقاط مختلف استان به ویژه مناطقی چون مهران با استفاده از سیستم رد یابی GPS خبر داد.