مدیرکل کمیته امداد استان ایلام گفت: هم اکنون حدود ۸۰۰ خانواده مددجو در این استان فاقد مسکن مناسب هستند که همه آنها خانواده های دونفره به بالا هستند.

۲۰۱۶_۰۱_۱۹_۱۵_۴۲_۵۱_۸۷۷۴۳

به گزارش راسان؛ ضیاء رضایی در نشست شورای مدیران ، مدیران شهرستانها و کارشناسان امور مسکن و ساختمان این نهاد که با حضور مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد کشور برگزار شد افزود: بیشتر از ۸۴ درصد این افراد خانواده های ساکن در شهرها بوده که بیشتر از ۵۰۰ خانواده از آنها در ایلام هستند و ۶۴ درصد این خانواده را شامل می شوند.

وی ادامه داد: علت عمده مشکلات مسکن مددجویان شهر ایلام این بوده که قیمت زمین در این شهر بسیار بالاست ومددجویان نیز اغلب مهاجر و فاقد زمین هستند.

رضایی در ادامه گفت:در سالهای اخیر بیش از ۳۲ هزار خانوار مددجوی این استان صاحب مسکن مناسب شده اند و در نظر داریم که مشکلات دیگر خانواده های فاقد مسکن رابرطرف کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام از برنامه های این نهاد برای تأمین مسکن مددجویان شهر ایلام خبر داد و گفت: در این زمینه یک پروژه ۵۲ واحدی در دست اقدام بوده که زمین آن از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان تأمین و در اختیار این نهاد قرار گرفته است.

رضایی افزود: یکی از مشکلات این پروژه آورده های مورد نیاز مددجویان متقاضی مسکن بوده که در این زمینه نیازمند مشارکت خیرین هستیم.

وی همچنین احداث سرویس بهداشتی مناسب برای مددجویان را از دیگر برنامه های این نهاد در حوزه مسکن دانسته و افزود: با برنامه ریزیهای صورت گرفته وبا مشارکت بسیج سازندگی سپاه در سالهای ۹۴ و ۹۵ همه مددجویان صاحب سرویس بهداشتی مناسب خواهند شد.

رضایی تصریح کرد: در سال ۹۳ ازاین طریق ۲۰۰چشمه سرویس بهداشتی مناسب در اختیار مددجویان این نهاد قرار گرفت.